| frum a întrebat:

De ce barbatii nu sufera dupa o despartire? De ce nu suna?

Eu 25. El 41. Il iubesc. Mi-a zis ca ma iubeste. Dar in urma unei discutii mai lungi am analizat si ne-am dat seama ca ne certam prea mult si gandim diferit+ multa lume impotriva.

Eu am propus sa ne despartim ca sa putem fi linistiti (insa in sinea mea mi-as fi dorit sa ma contrazica), iar lui...i s-au umplut ochii de lacrimi si atat. Nu m-a intors din drum. Si nu m-a mai cautat.

De ce sunt barbatii asa? Nu stiu daca sufera. Ce e in inima lui. De ce nu ma mai cauta daca zicea ca ma iubeste?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

A vazut ca esti prea neexperimentata in viata si poate s-a gandit ca tu sa iti faci o viata normala cu altcineva

| Laura a răspuns:

Asta meriţi, bravo lui. Nu călca pe nimeni în picioare. În nicio relaţie nu au ce căuta jocurile astea proaste de manipulare. Când vrei ceva spune direct. Faptul că nu te mai caută este exact dovada că te iubeşte, în schimb tu cu atitudinea asta numai de pierdut o să ai.

| RAY a răspuns:

Barbati sufera mult mai mult dupa o despartire, dar daca tu i-ai dat adio ce ai fi vrut sa se sinucida sau ce? esti culmea

| ywar a răspuns:

O fata de 25 nu are cum sa gandeasca matur la varsta asta. Barbatul de de 41 poate fi necopt, desi in situatia data cred ca nu e cazul. Dupa parerea mea tu vrei relatia asta. El se foloseste de tineretea ta si ii confirma si lui in acelasi timp ca e barbat.

| Clorox a răspuns:

Daca tot ai facut-o pe dura, indura acum!
Si barbatii sufera, sa nu te astepti ca se intoarca la tine ca un catel dupa ce i-ai propus sa va despartiti!
Ganditi-va inainte sa faceti actiuniwinking

| Claudiu1905 a răspuns:

Pai tu il parasesti si apoi esti suparata ca de ce nu sufera, cred ca am vazut faza asta intr-un episod din Bafta Charlie laughing

| Kanajambe69 a răspuns:

Diferenta de varsta intre voi e cam mare, zic eu (apare conflictul intre generatii, inevitabil).
Nu suna pentru ca la varsta lui are experienta necesara de a sti ca ignoranta dupa o despartire e singurul factor care poate duce la o eventuala impacare.
Barbatii sufera si ei, dar cei cu experienta nu o arata.

| AliceFirea a răspuns:

Draga mea, si atunci cand iubesti, pleci.Chiar daca iubesti enorm,e ceva firesc, e ceva ce iti doresti.El, are orgoliu de baiat(barbat nu-l pot numi) barbatul tau te va oprii si va fi acolo cand tu vei fi nesigura pe tine, gura lumii nu conteaza, nu o mai ascultati.Asta strica cel mai mult, el la varsta asta este deja trecut prin viata, tu traieste o si cand vei spune ca ai iubit enorm, sa stii ca nu v-a fii asa pana nu iti vei gasi barbatul tau, alinarea ta.

| Neagu_Ionut_1996 a răspuns:

Nu esti tu tipa care acum vreo 1-2 saptamani a scris o postare despre diferenta de varsta sau ceva de genu' in care ai zis ca tu ai 20 si ceva(nu imi mai amintesc exact) si el 40 si ceva? Si ba da...si barbatii sufera, unii prefera sa nu o arate...motive pentru care nu te contacteaza sunt multe. Poate ar vrea ca tu sa il cauti pe el din moment ce tu esti cea care i-a zis de despartire

| Rammstein4ever a răspuns:

Gresesti.Eu inteleg,e foarte simplu,el te iubeste foarte mult, de aceea a plans.
De ce nu te mai cauta? Pentru ca a inteles ca tu nu il mai vrei avand in vedere ca i-ai propus aia si atunci cand iubesti cu adevarat, vrei ca acea persoana sa fie fericita, si daca nu e langa tine(avand in vedere ca i-ai spus ce i-ai spus.)vrea sa fii fericita si fara el, si nu te mai cauta pentru ca stie ca tu nu il mai vrei.

| tmonique a răspuns:

Pentru că are si el orgoliul lui. Simplu oricum nu i-a fost.