| Svart a întrebat:

De ce eu? Nu ma mai inteleg cu prietenul meu atat de bine, ma cearta fara motiv si abereaza rahaturi. M-am indragostit de fratisu si acum nu stiu ce sa fac. Sunt derutata, ajutor, please.

8 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa stai departe de amandoi.

| Svart explică (pentru pisoias):

Nu pot happy. Luni ne mutam impreuna ...eu cu prietenul meu...

| Doub a răspuns:

De ce iti place asa de mult sa iti bati joc de prietenul tau?raised eyebrows

| SkyPilot a răspuns:

Nu spui prea mult, dar din ce spui relatia ta cu prietenul este practic terminata. El nu pare sa te mai respecte (deci nici nu te mai iubeste) si evident, nici tu pe el daca esti indragostita de altcineva. Despartirea cat mai rapida este solutia cea mai buna.
Partea a doua este mult mai spinoasa. Daca crezi ca fratele iti impartaseste sentimentele, ai o discutie cu el despre ce aveti de facut dar numai DUPA ce te desparti de prieten. Daca veti fi impreuna, vor exista oricum resentimente si acuzatii din partea actualului prieten (si eventual din partea familiei lui). Veti fi, si tu si fratele, intr-o pozitie foarte neplacuta. Numai o dragoste reciproca fara margini ar merita sa iti asumi un astfel de risc. Daca ai cea mai mica indoiala privind sentimentele unuia dintre voi, mai bine uita-i pe amandoi, dispari din viata lor si vezi-ti de a ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa invatati sa comunicati mai bine. Si de ce naiba te cearta fara motiv? Pune-i un elastic pe mana si trage-l de fiecare data cand te cearta fara motiv laughing! No acum serios chiar trebuie sa comunicati si nu cred ca te cearta fara un motiv serios ( daca e doar din perspectiva serios tot se pune, am aflat si eu asta de curand laughing ) asa ca discuta cu el. Si lasa-l pe frate-su, tu ai relatie cu pisi asta nu cu fratele lui.

| Svart explică:

Faza e ca stiu ca prietenul meu ma iubeste, cu toate ca ne certam doar din prostiile lui, dar stiu ca fratele lui ma vrea happy. Cu toate ca nu o arata...Si nu vreau sa il las, doamne... vreau sa mor.

| SkyPilot a răspuns (pentru Svart):

Prietenul pe tine poate, tu pe el nu. Mare lucru in ceea ce ti-am spus nu se schimba, doar ca vor fi resentimente mai puternice daca intri intr-o relatie cu fratele. O relatie intr-un singur sens nu poate dura. Trebuie sa fii puternica si sa pleci. Nu cred ca vei gasi o cale care sa ii multumeasca pe toti.

| Svart explică:

Doub, daca ai stii cum se comporta cu mine, ai intelege de ce happy