| Florincrap a întrebat:

De ce exista parinti care lasa de izbeliste proprii lor copii, dar nu vor nici in ruptul capului sa ii dea spre adoptie?

Acesti parinti nu merita sa aiba copii!

Multumesc anticipat!

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fac copii ca să trăiască din alocația lor.
Rușine acestor părinți care în loc să le deschidă viitorul, îți bat joc de ei.
Hal de gândire și răspundere!
Cu plăcere.
Pa, pa.

| madagascar a răspuns:

Toate astea se intampla din lipsa de educatie, si multa indiferenta, oricum adoptia la noi in tare e un chin, e foarte greu sa adopti un copil dureaza foarte multi ani, birocratia e mare, dunt 60.000 de copii in orfelinate, dar in acelasi timp sunt oameni care isi doresc cu disperare un copil. Motive sunt mult pentru care exista asemenea parinti, trebuie sa invatam din asta si sa nu fim si noi la fel.

| foxsilver a răspuns:

Aceia nu pot fi numiti nici macar oameni(de parinti nici vorba), sunt doar niste animale care exploateaza copii, nu numai ca nu au discernamant, dar nici suflet.Nu stiu cum de-i rabda Dumnezeu pe pamant, in conditiile in care altii sufera crancen pentru ca nu pot avea copii.Dar probabil ca trebuie sa existe si un astfel de rau, ca sa putem aprecia ceva bun, atunci cand el exista.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai alocatia e un venit bun pentru a cumpara ceva de baut

| Vix999 a răspuns:

Pentru ca iubirea si comportamentul nu sunt neaparat corelate.
Ai sa vezi ca pana si acei parinti isi iubesc copiii dar din cauza propriilor frustrari nu se pot apropia de ei. Fie sunt nefericiti din cauza banilor, fie au facut copiii cand nu voiau si ar fi vrut sa mai astepte.
Sunt cazuri de femei de exemplu care sunt maltratate de barbat sau parasite, apuca sa faca cu el un copil si vor vedea mereu in copil acel barbat din cauza carora au suferit ele...si isi vor revarsa frustrarile(uneori chiar fara sa vrea) pe copil.
Alte persoane sunt pur si simplu mult prea egoiste sa le pese si de altii dar fac copii ca deh...trebuie.O cere societatea.
Nu stiu...cazuri si motive sunt "n" si fiecare trebuie tratat punctual.

| AlexCătălin21 a răspuns:

Ei de ce,pentru ca trebuie sa existe si parinti rai, nu doar buni, si nepasarea, ignoranta, etc.

| Rocker4Ever a răspuns:

Pentru ca in prezent traim intr-o lume nebuna.Nimeni nu mai gandeste ce face si nimanui nu-i pasa de ceilalti.Pe nimeni nu mai intereseaza de nimic, dar nu avem ce face...asta este lumea in care traim si trebuie sa ne obisnuim cu ideea.Si sunt de acord cu tine acesti oameni nu merita sa aiba copii si sunt niste parinti iresponsabili.Pace!

| ovydyu1992 a răspuns:

Ce intrebare fara rost...cine si ce ai vrea sa iti raspunda?