| Hyung17 a întrebat:

De ce ne tradeaza persoana iubita? Nu ne-a iubit? A fost dintr-o greseala?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Pentru ca cerem lucruri mult prea mari de la alti de asta ne simtim dezamagiti,tradati mereu,eu acuma isi scriu din propia experienta,cerem sinceritate desi nici macar cu noi suntem da cerem de la alti,da ne asteaptam ca alti sa iubeasca sincer,uitam ca omul e o maimuta primata e un animal care se lasa puratat de acelasi instincte primare ca alte animale,iubirea la care visam o cream noi de fapt,noi iubim de fapt ceea ce credem,vrem noi nu cee ce e cu adevarat acolo, asta e ca ceva prost facut intr-un ambalaj frumos ma intelegi? daca studiem umanitatea observam scopul este reproducerea,supravetuirea nu povestile lacrmimogene din telenovele, deamagirea apare cand dai importanta unui lucru,te implici in el,crezi ca x chiar e ceea ce isi imaginezi tu, scapa de iluzia asta si numai vei fi tradata in nimic, fi egoista, rece, indiferenta, iubestete pe tine doar, numai crede in nimic, nimeni, multa bafta

16 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

"Persoana iubita"...
Asta presupune ca doar tu iubesti si el/ea...nu se stie!
Nu stiu daca esti barbat sau femeie, dar, daca esti femeie, va trebui sa te obisnuiesti cu ideea ca barbatii nu sunt monogami si ca mai devreme sau mai tarziu vor claca stramb. Acum depinde cat de discret o face. Unele femei fericite, nu afla niciodata. Si... vorba romaneasca "ce nu stii nu te afecteaza".
Apoi mai este si tentatia lucrului pe care nu-l ai, da-l vrei. Si ispita.

| Starla14 a răspuns (pentru Elianna):

Doar barbatii sunt asa?
Din experienta mea, pe care chiar am trait-o, fetele tradeaza mai mult...

| Elianna a răspuns (pentru Starla14):

O femeie poate sa fie monogama toata viata, un barbat...ma indoiesc. Pentru ca instinctul barbatilor sta in pntaloni iar la femei sexul depinde de suflet, de inima. Desigur cu multe exceptii.
Tu, se pare ca ai avut ghinion in a-ti alege partenere de calitate.
Daca te lupti sa-i "furi" iubita unuia, sa fii sigur ca si tu vei fi parasit in acelasi mod. Nu este un apropo, doar o constatare.

| EneCristian a răspuns (pentru Elianna):

Toti barbatii? wow i-ai si incercat nu? da ce voi femeile sunt sfinte nu? Cam multe presupuneri nu crezi? Nu mai generaliza sunt si cei care cu adevarat iubesc si le pasa.

| EneCristian a răspuns (pentru Elianna):

Monotonia sau poate nu are ce ii trebuie.Nu exista greseli sa fim seriosi, cat despre iubire nu pot sa ma pronunt daca chiar te iubeste atunci nu te insala.

| Elianna a răspuns (pentru EneCristian):

Corect!
Am generalizat si nu trebuia.
Si pe deasupra sunt si subiectiva. Dar acesta este punctul MEU de vedere.

| EneCristian a răspuns (pentru Elianna):

Nu te critic dar sunt si cateva flori pe langa pleava.

| Elianna a răspuns (pentru EneCristian):

Parerea ta!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Poate pentru ca a inceput sa iubeasca pe cineva mai tare, deci practic cineva a interventit in relatia asta.

| Mădă0611 a răspuns:

Oamenii nu-s facuti sa fie monogami, e in ADN-ul lor sa caute alt partener. Iubesc, si iubesc mult, dar dupa o perioada dispare interesul pentru o persoana anume si apare pentru alta.

| R0R0 a răspuns:

Poate, din cauza ca nu a reusit sa faca fata cerintelor, pretentiilor la adresa lui.

| Dismally a răspuns:

Pot fi o mie de motive dar in nici un caz nu din greseala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, din greşeală.
Ca şi împiedicatul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca nu ne mai vrea sau deoarece s-a plictisit de noi...

| OanaAlexandra123 a răspuns:

Oamenii inseala persoana iubita si se desparte de cea pe care n-o iubeste.

| radubz a răspuns:

Simplu. Pentru ca s-a saturat de rahaturile talewinking