| mirame a întrebat:

De ce oamenii simt nevoia sa insele partenerul de viata si de ce multi o si fac? E asa greu sa ramai fidel cuiva?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi ideal ca orice relatie sa se bazeze pe sinceritate,fidelitate si incredere reciproca.Din pacate, tot mai multe relatii se pierd in special din cauza infidelitatii, atit din partea feminina cit si cea masculina.Au impresia ca daca si-au inselat partenerii sint mai presus; unii sint schimbati de anturaje, altii o fac de curiozitate.Toate insa duc la distrugerea unei relatii.Numai bine.

5 răspunsuri:
| Laura46 a răspuns:

Un roman poti sa scrii pe tema asta.sunt ff multe motive care duc la infidelitate,dar cum spunea cineva inaintea mea,"daca iubesti nu ai cum sa inseli"-si sa iubesti e lucru mare,majoritatea se plac doar,simt o atractie puternica unul fata de celalat dar rar am vazut doi oameni care sa se iubeasca cu aceeasi intensitate, mereu unul iubeste, daruieste iar celalalt primeste.Multi stau intr-o de complezenta,altii de frica singuratatii, altii din orgoliu, altii gasesc o asa zisa alinare a ranilor din trecut.tot ce nu are la baza dragostea nu are cum sa nu duca la infidelitate.ar mai fi multe de zis dar poate altadata.

| sssssymo a răspuns:

Chestia asta pare de neinteles.din pacate, multe cupluri se despart din cauza infidelitatii si nu e usor sa ierti pe cineva care te-a inselat.nu cred ca ii vom putea intelege pe cei care aleg sa-si insele oamenii dragi de langa ei

| tweety08 a răspuns:

Pentru ca sunt egoisti si unii sunt foarte lasi sa iti puna in fata ca nu mai vrea sa fie cu tine si prefera calea asta sa te insele dupa aia stie ca afli si ca il/ o lasi!

| lacrimanegru a răspuns:

Nu e vb de iubire. si cand iubesti poti sa inseli de ce? pentru ca nu iti da importanta sau e in lumea lui si nu stii de ce, nu-ti spune. cand il intrebi de iubeste pana la luna. atunci il inseli cauti dragoste in alta parte si speri ca intr-o zi o sal prinzi si tu ca te inseala, pentru ca te inseala. atunci rupeti legatura.

| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns:

Chestia asta e in sange a multor persoane.nu toti~(adica sa insele), cat despre fidelitate...c`am greu de explicat, depinde de fiecare...