| EduardRobert a întrebat:

De ce româncele iubesc atât de mult băieții de etnie rromă?

Vreau să spun, în România un procent uriaș din totalul cuplurilor sunt reprezentate de cupluri formate din băiat rrom și fată româncă.

De ce le plac româncelor atât de mult rromi? Ce au aceștia care îi face să fie mai buni/atrăgători decât româniii?

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai tu iluzia asta. Cam unul dintr-o suta de mii de cupluri sunt alcătuite din fata romanca si baiat rom si cam tot atatea din fata roma si baiat romana. Asta este un procent infim, nu urias, iar diferenta este absolut nesemnificativa. Practic, in Romania, sunt cateva sute de cupluri alcatuite dintr-un partener rom si unul roman, cam in 55% rom fiind barbatul si in 45% femeia. Asadar, nu este semnificativ statistic faptul ca sunt mai multe cupluri cum spui tu, e o valoare intamplatoare si lipsita de importanta.
In alta ordine de idei, decat un roman prost sau hot, mai bine o persoana de orice alta etnie dar cu calitati. Pana la urma, nu ne indragostim in functie de etnie, ci in functie de alte calitati ale omului ales.

| EduardRobert explică (pentru Brigaela):

1 la 100.000? cred că mai bine zis 1 din 4 cupluri din România sunt între un rrom și o româncă.

| suntserios a răspuns (pentru EduardRobert):

Iar ai aparut cu frustrarile tale ca ti a furat un tigan femeia?

scoti numai rahaturi de statistici din frustarea ta, cum spanacii masii sa fie 25% din cupluri mixte cand populatia roma 3 doar de 4%?

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Vad ca ai o fixatie pe aceasta tema.
Fiecare este liber sa iubeasca ce doreste.
Iar daca fetele prefera tenul ciocolatiu, este problema lor si inseamna ca au gasit ceea ce cautau.
O zi bunahappy

| darrio2007 a răspuns:

Arata-mi si mie aceasta statistica si am sa te cred.

| Fatamuntilor a răspuns:

Cred ca studiul tau este gresit.Ai primit informatii eronate.
Pe ce baza ai facut acest studiu?

| Radu284 a răspuns:

Ma, tu nu ai nimic mai bun de facut decat sa iti creezi conturi noi si sa pui aceeasi intrebare? Tu ai un fetish cu cuplurile mixte, sau ce? Exista p0rn pe tema asta, ce mai vrei mai mult de atat?

| pufulescu a răspuns:

Rromii sunt mai atragatori fiindca le ' iau tare ' pe fete, mai o zmuceala mai o imbrancitura mai o palma!
Toata tarasenia asta se intampla din cauza ipocriziei fetelor, care sustin sus si tare ca vor baieti romantici si sensibili dar alearga cu limba scoasa dupa toti marlanii care le ' carpesc ' cate un sut in fund si le trateaza ca pe ultima zdreanta, si nu neaparat rromi, pe oricare golanas de cartier din Romania il vezi cu niste femei de iti pica fata, te si intrebi ce o fi vazut aia la un sarantoc si un nesimtit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pielea omului conteaza, ci aia a portofelului, cu cat e mai umflata cu atat e mai frumos baiatul.