| Kerli a întrebat:

De ce unii oameni sunt superstitiosi?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Preferă să dea vina pe entitaţi paralele decât să-şi dea un pumn singuri

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Prin prisma celor experimentate!
Pa, pa.

| Dmonik a răspuns:

Mediul e de vina, cunosti expresia "cu rromi traiesti - tiganeste inveti", fenotipul e factorul determinant. Si o oarecare lentoare a mintii care intretine arderea.

| Dmonik a răspuns:

Doamne, ce prostie a iesit din raspunsul meu, unde scrisesem t i g a n.

| Radioactive a răspuns:

Pai, asa sunt ei. Si eu am fost superstitioasa si chiar mi s-a intamplat ceva super funny si de atunci am lasat superstitiile. Eram pe strada, cu prietena mea, ne plimbam. Si mi-a taiat o pisica neagra calea. Eu am inceput sa scuip si sa fac 3 pasi inapoi. Cand m-am uitat mai bine, pisica ear cu o femeie, cu stapana ei. Si prietena mea, si stapana piscii s-au pus pe ras. Mie imi venea sa intru in pamant, ma rosisem toata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarea e ceva in gen "De ce e apa uda?". Dar cred ca ar fi un raspuns. Pentru ca ori vad pe cineva superstitios si incearca si ei, ori se documenteaza prea mult de curiozitate si devin asta, ori printr-o coincidenta se intampla ceva asemanator unei superstitii si asa trec de acea parte.

| MariusBurca a răspuns:

Asta incerc si eu sa aflu de fiecare data cand ii cer mamei lunea bani iar ea zice ca nu da bani lunea findca va da toata saptamana.