| anonim_4396 a întrebat:

De la un timp de vreme ma enervez foarte repede, sunt timida si imi vine sa ma izolez singura intr-o camera si sa nu vad sau sa aud pe nimeni. Cum as putea sa nu mai fiu asa? Mentionez ca acum ceva timp nu eram asa...

Răspuns Câştigător
| jrockfreak a răspuns:

Trebuie să găsești sursa acestei schimbări. Degeaba tratezi efectul, dacă nu știi cauza. După ce ai aflat ce ți-a provocat această schimbare, vindecarea va veni de la sine, cu pași mai mari sau mai mici. happy

9 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Socializeaza in lumea reala si vei descoperi cat de frumoasa este viata.

| FemeiaPisică a răspuns:

Încearcă să îţi faci curaj să socializezi cu colegii şi să renunţi la nervi deoarece nu îţi fac bine.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Buna.

Vezi daca te ajuta aceste idei:http: //...guratatea/

Cele bune.

| Zaygon a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie ca si tine. Ia niste suplimente de Mg+B6 ca sa mai scada nivelul de stres. Totul e din cauza la anumiti factori externi.

| lBroken69 a răspuns:

Socializând.Ar trebui să ieşi afară la aer,să asculţi muzică şi să faci sport.
Poţi urmări acasă nişte filme,sau poţi merge cu prietenii la cinematograf.
Poate să fie un stres, ceva care te apasă, încearcă să vorbeşti cu cineva care te înţelege, şi care să te şi ajute.
Timpul le repară pe toate, toţi avem perioade din astea.
Mult norocwinking

| Mykymu a răspuns:

Iesi la soare. Se pare ca soarele te face mai fericit. Gaseste pe cineva ca tine cu care sa vorbesti.

| FearIsALiar a răspuns:

Eu prefer o fata timida fata de o...
Toti suntem sau am fost timizi, nu esti nici prima nici ultima.La faza cu enervatul. Voi, fetele, va enervati repede, este normal.Ce-ar fi lumea fara o femeie care sa tipe la tine?

| Ioanabtw a răspuns:

Du-te la cel mai bun prieten si descarca-te ai incredere in persoanele apropiate tie si incearca sa te distrezi ca sa uiti de probleme.:*