| Kaptain5088 a întrebat:

De vreo 6 luni sunt indragostit nebuneste de o fata pe care nu o cunosc.Cand o vad rosesc si incepe sa imi explodeze stomacul.

Amandoi suntem in acelasi liceu (clase diferite).Nu avem prieteni comuni.Sunt asa de indragostit incat o si visez.Imi fac iluzii.Pentru mine aceasta dragoste este un chin.Ea nu stie ca eu o plac, nu stie nimic.Insa mi-e teama ca aceasta dragoste va deveni o obsesie.Nu stiu cum sa abordez o fata.Nu am abordat in viata mea o fata.Nu am avut in viata mea o iubita.In domeniul "agatatului" sunt la nivelul 0.Nu stiu ce sa fac.Cum sa imi dau jos aceasta piatra de pe inima.Am nevoie de sfaturi din partea "expertilor" in femei/fete/gagici.Ma simt condamnat.

7 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Esti disperat. Fetelor destepte nu le plac disperatii. Cum sa te indragostesti de o tipa pe care nici macar nu o cunosti?raised eyebrows

| Kaptain5088 explică (pentru Doub):

M-am indragostit pur si simplu.E frumoasa.

| SkyPilot a răspuns:

Fa-ti drum pe unde iese si ea. Incepi prin a o privi, nu te holbezi, o privesti in ochi pentru 2-3 secunde. Daca iti sustine privirea, dupa cateva zile ii zambesti. Dupa cateva zile o saluti. Daca iti zambeste si iti raspunde, intri in vorba cu ea. Pregateste-ti niste subiecte banale, lipsite de pericol pentru ea. Daca reusesti sa intrati in vorba, ii propui sa o conduci acasa.
Trebuie sa mergi cu pasi mici si nu ii spui direct ca o placi nici daca te intreaba, ii raspunzi cu o alta intrebare. Nu astepta, ca ti-o ia altul. Daca ai nevoie de mai multe sfaturi, poti sa ma intrebi pe privat (dar nu uita sa mentionezi cine esti).

| crytical a răspuns:

Ba fii atent, ori faci asta acum, ori ai sa regreti toata viata ta, o sa iti zic cel mai simplu mod de a agata o fata, nul mai zici la nimeni, te duci la ea si o intrebi asa:
1. Nu te supara, ai o secunda?
2. Ai prieten? (Daca da, urmat intrebare)
3. Crezi ca-s atractiv? (Daca da, urmt )
4. Ce scuza ai avea sa nu ma saruti?
(Bam si o saruti)
Easy. Thank me later.

| crytical a răspuns (pentru crytical):

Editare:
2. Ai prieten? ( Daca raspunde NU, treci la urmatoarea intrebare, eu am scris daca da.)

| Kaptain5088 explică:

O vezi pur si simplu

| EllaDaniela a răspuns:

Eu sunt fata, si iti pot da un sfat happy
Fetelor le plac florile deci ii poti cumpara flori, mai bine ii spui ca o placi decat sa suferi asa... sunt sigura ca ea isi va da seama ca o placi mult