| SkatePunkk a întrebat:

Deci problema mea e urmatoarea, draga comunitate, as vrea sa va zic, ca ieri, deoarece mama unei fete nu o mai lasa o tina, am adoptat o pisicuta, de abia are o luna si a fost luata de la mama, este foarte agitata si mai mereu plange, este normal, dar eu stau la bloc si sunt in curs de mutare, inca renovam casa si nu pot sta acolo, in bloc nu am unde sa o tin, asa ca i-am facut un mic cuibusor, dintr-o mobila veche in care i-am pus o plasa cu o rama de lemn ca usa, ca sa aiba aer curat si vizibilitate. as vrea sa va intreb, ce ar trebui sa fac ca pisicuta sa ramana la casa respectiva fara sa o tin captiva? mi-e foarte mila de ea si mi-e teama ca daca o las, o sa plece... multumesc pentru rabdare

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Mai bine acolo decat intr-o cusca. Alege-i o camera si mut-o in casa. Ii trebuie spatiu.
Daca ai curent, aspira camera, nu poate fi greu, si astupa toate gaurile prin care ar putea sa iasa. Si daca poti sa ii dai acces la o fereastra. Eu sunt la al doilea motan, iti spun ce am vazut ca au cerut ai mei.

11 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

O sa plece. Nu e legata prin nimic de acel loc si pisica are nevoie de spatiu. In plus, nu le place sa stea singure.
Pisica ta este si prea mica sa fie luata de la maica-sa, trebuia luata pe la 2 luni.

| SkatePunkk explică (pentru SkyPilot):

Eu stiu sa zici pentru ca nu o luam stiind ca nu o sa pot fi cu ea, evident zilnic merg la casa si o vizitez dar nu e tot una, am luat-o pentru ca daca nu o faceam sfarsea intr-o punga in lac... iubesc animalele in special pisicile, si daca ar fi cazul sa mai salvez, nu una, ci zeci as tine acasa

| SkatePunkk explică (pentru SkatePunkk):

Stiu ce zici *

| SkyPilot a răspuns (pentru SkatePunkk):

Si eu am acasa un motan gasit pe strada. S-a nimerit sa fie si frumusel si sa aiba o personalitate foarte placuta.
Luata asa de repede de la maica-sa nu stiu daca iti face la nisip. De la maica-sa ar fi invatat si sta si sa se curete.
Nu ii da posibilitatea sa plece, pisicile sunt curioase, i se poate intampla ceva si cand e atat de mica nu va sti sa se intoarca.

| SkatePunkk explică (pentru SkyPilot):

Am de gand sa o tin cateva zile inchisa.

| SkyPilot a răspuns (pentru SkatePunkk):

Poate reusesti sa ii dai mai mult spatiu. Nu o poti inchide intr-o camera? Trebuie sa o tii acolo cel putin o luna ca sa stie ca acolo e "acasa".

| SkatePunkk explică (pentru SkyPilot):

Mama mi-a zis sa o bag in casa pe care o renovam, casa fiind inca in constructie nu as baga-o acolo deoarece nu e aer curat, e praf, e mizerie, si casa fiind veche are si un miros mai urat ( sigur de care o sa scapam dupa ce zugravim peretii bla bla, am zis doar asa sa nu ma crezi mizerabil) deci nu as baga-o in casa aia...

| SkatePunkk explică (pentru SkyPilot):

Zici ca e mai bine sa o bag in casa? am sa incerc sa fac cat mai curat cu putinta in camera. la geam acces nu pot sa ii dau deoarece ar sarii si pa pisi., eventual sa deschid geamul sa intre aer si sa pun plasa peste. nu stiu daca are vreo legatura dar e pisica, nu motan. in fine, si alta problema ar fi ca inca nu am usa la camera respectiva, ce crezi ca as putea pune acolo? sau sa o las sa umble prin toata casa, dar curat doar o camera, la care nu lucram momentan, oricum, multumesc mult pentru atentie, ai o funda de la mine

| SkyPilot a răspuns (pentru SkatePunkk):

Ai idei bune. Daca gasesti ceva cu care sa se joace. Si niste ghemuri de staniol ar fi bune. Pentru usa un placaj, sa aiba cam 60 cm. inaltime cel putin. Nu o lasa prin toata casa ca poate se descurca sa iasa pe undeva.
Daca locuiesti intr-un oras mare si ai consideraa o afacere cu pisici, contacteaza-ma pe privat si iti dau doua idei.
Multumesc pentru funda!

| SkyPilot a răspuns (pentru SkatePunkk):

Mai bine acolo decat intr-o cusca. Alege-i o camera si mut-o in casa. Ii trebuie spatiu.
Daca ai curent, aspira camera, nu poate fi greu, si astupa toate gaurile prin care ar putea sa iasa. Si daca poti sa ii dai acces la o fereastra. Eu sunt la al doilea motan, iti spun ce am vazut ca au cerut ai mei.

| DrTerrible a răspuns:

Atata timp cat o hranesti nu va pleca, mai ales daca este mica! Nu o tine in captivitate deoarece nu e papagal! Las-o libera si te asigur ca nu v-a pleca.

| SkatePunkk explică (pentru DrTerrible):

Am de gand sa o tin acolo doar o zii, doua, sa vada ca o hranesc. dupa ii dau drumul, e ok?