| Doarunaltutilizator a întrebat:

Dupa parerea voastra ce este cel mai important intr-o relatie?

Răspuns Câştigător
| RoyDupuis a răspuns:

Respectul! este primul lucru si fara de care nu se poate! Este un cuvant ATAT DE MARE, pe care f. putini il cunosc cu adevarat!

32 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Respectul si increderea reciproca.Sa nu mai spun de fidelitate.

| DiamondEyes a răspuns:

Iubire, da, reciproca. Dar si comunicare!
Asta e unul dintre cele mai importante lucruri.

| RAY a răspuns:

Atractia fizica fara ia nu stai cu cineva apoi conteaza caracterul omului intelegerea, bunatatea, sinceritatea, nu exista cel mai important totul e important

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sinceritatea si respectul

| OnuOnulică a răspuns:

Sinceritatea.

| Doub a răspuns:

Bărbatul să ştie să facă ciocolată şi masaj, arrrrr.

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru Doub):

Pisi,eu plusez laughing Clatite cu ciocolata,prajituri, iar la capitolul masaj ma declar expert. Daca stau sa ma gandesc, am toate sansele sa gatesc si mancare obisnuita, nu doar dulce, mai bine ca tine laughing

| Doub a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

BĂăăăăăăăăăăăăăăăăăăi, eu sunt un talent în bucărărie! laughing)
Gătesc minunat. T_T

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru Doub):

Femeie,daca pui unt pe paine, ala nu e gatit laughing

| Doub a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Băi, eşti nebun?laughing))
Fac niŞte prăjituri geniale aşa că şşşşhhh. laughing)))))

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru Doub):

Da,da sunt! Dar nu e vorba de asta.Nu te juca tu cu mine, ca nu ai stofa. Daca iti fac clatitele mele pufoase cu finetti, zici ca acum ai mancat pentru prima oara in viata, mancarea ingerilor laughing

| Doub a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Serios că m-ai făcut curioasă. laughing))

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru Doub):

Serios ca fac un master chef cu tine si nu te tine laughing Nu vezi tu ciuperci cu cascaval ca la mine, sau pizza de casa, nici la, restaurant laughing

| Doub a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Ce să mă ţină, băăăi, că glumeam.laughing) Sunt un dezastru în bucătărie, abia prăjesc nişte cartofi. laughing))))))
Nu mai spune că salivez. laughing))

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru Doub):

Iti dau reteta de pizza,mori mancand laughing Blat pufos facut in casa,cascaval,sos de tomate facut tot in casa,masline taiate frumos,salam (prefer salam uscat si afumat),muschiulet file, cascaval (mie imi place din cel mai moale si dulce, fara afumat), ciupercute, ardei gras pentru aroma (nu il mananc) si servita calda cu ketchup iute. Imi place de mor laughing

| Doub a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Nu mai spune că inund pe aici. laughing))
Băi, vorbesc serios acum, fără nicio glumă, dă-mi reţeta, te rog. laughing)

| Doarunaltutilizator explică (pentru Doub):

Asta nu mi se pare asa important, parerea mea.

| R0R0 a răspuns:

Iubirea si respectul

| Florentina9210 a răspuns:

Increderea reciproca si respectul sunt aspectele cele mai importante intr-o relatie de baza.

| Lawliet14 a răspuns:

Iubirea si asemanarea (pentru unii moralitatea, pentru altii imoralitatea).

| Doarunaltutilizator explică:

Toti aveti dreptate aici.

| SebylVane1890 a răspuns:

Iubirea,pentru ca daca nu o ai nu o sa gasesti motiv sa lupti cand dai de greu.Respectul,fara de care nu merita sa lupti. Spontaneitata si lipsa monotoniei e foarte importanta.Increderea care te ajuta sa lupti, dandu-ti speranta, si comunicarea fara de care restul= 0.
Asta e parerea mea, nu e nimic standard cand vine vorba de relatii intre oameni.

| Lorodana a răspuns:

Sinceritatea

| OanaAlexandra123 a răspuns:

Dialogul

| geotechnical a răspuns:

Trilogia incredere, respect, iubire!

Răspuns utilizator avertizat
| EaSports a răspuns:

Iubire, respect, intelegere, stima, grija, ajutorul si increderea.

| ConstantinIordachescu a răspuns:

Intr-o relatie este foarte important FIRESCUL! Sunteti bulversati? Da! Iubirea tine de firesc! E firesc sa simti ca persoana cealalta te completeaza, ca va completati reciproc. Din aici se naste uimirea ca exista un astfel de om deosebit pe care nu poti sa nu il iubesti. E firesc sa il iubesti! Si cum iubirea se demonstreaza prin fapte...

| Mindilica a răspuns:

Cred ca respectul si increderea sunt cele mai importante. Acolo unde acestea nu exista, nu exista nici iubire. Atractia fizica este importanta dar, poate fi temporara desi, prima data ceea ce se vede, ambalajul conteaza.

| isaoana123 a răspuns:

Respectul fata unul de altul, înțelegerea, protejarea etc. Sper ca ti-am fost de ajutor.Bye

| micutza186 a răspuns:

Eu cred ca într-o relaţie cel mai important este iubirea deoarece am auzit multe versiuni ca in relaţie cel mai important este,, respect, încrederea... ''eu cred ca dacă exista o legatura de iubire atunci ea de la sine are si acel instinct de fidelitate si încredere. Dar dacă iubire nu e nimic nu e si nu mai are rost sa o respecți sau sa ai încredere deoarece nimic nu va umple acel gol din inima. Si cred ca nu e nevoie sa ne cautam dragostea verii noastre deoarece ce e al nostru al nostru va fi si nu trebuie sa luptam ca pentru un trofeu

| Mitran_Ionut_2002 a răspuns:

Intr-o relatie cele mai importante sunt : RESPECTUL si IUBIREA ADEVARATA