| alinosh a întrebat:

Este ceva urgent pentru mine...trebuie sa ii scriu un e-mail mamei prietenului meu(in limba engleza) si nu stiu cum sa incep.Ma puteti ajuta va rog?

Răspuns Câştigător
| Linda a răspuns:

Dear prenume nume (cred eu)

9 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Pai, depinde de cat de apropiate sunteti, daca ati mai vorbit, ce ai de gand sa ii spui etc. Tu concepe-l in romana si te ajutam (sau eu te ajut, ca sa imi asum responsabilitatea) sa il traduci.

cami
| cami a răspuns:

Iti dau idei, dar in romana.
Stimata doamna X,
Prin acest e-mail vreau sa va invit la casatoria fiului dvs...hee hee
Cu caldura si respect,
alinosh.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Dear sir- e pentru barbati. laughing))

| gabimaris a răspuns:

Pai e primul mail si tu deja nu mai ai cuvinte? D-apoi cand veti fi face to face?

| claudya a răspuns:

Dear... sau good morning/day/evening ...mersi...if you let me...pentru mai multe detalii revino cu un mesaj, .pa

| csintalan a răspuns:

...si daca ai desena?

| whitehair a răspuns:

Dear sir-daca relatiile voastre sunt asa si asa-
Dear (nume)-daca santeti mai apropiati ori pur si simplu
Sir

| alinosh explică:

Problema nu e de limba, ca stiu sa vorbesc engleza, ca doar vorbesc zilnic cu prietenul meu.Si nici ca nu as sti ce sa spun. Pur si simplu nu stiu cum sa incep...nu vreau sa fiu nici prea formala dar nici prea familiara. E primul contact pe care l-am avea.Si nu stiu cum sa incep e-mailul(hello, sau cum?)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai pus-o...
incepe cu litera mare