| anonim_4396 a întrebat:

Eu am 12 ani.si sunt in clasa a-6-a. un coleg de-al meu se tine dupa mine. mia sp ca ma iubeste si ca nu va renunta la mine niciodata.insa eu nu il iubesc.il consider decat un prieten.si mai ales cred ca la varsta asta nu e potrivit sa-mi fac un prieten. ce sa fac sa inteleaga ca vreau sa fim doar prieteni? la ce varsta poti avea o relatie?

Răspuns Câştigător
| andreutz a răspuns:

La ce varsta vrei tu...depinde de tine cat esti de hotarata... dar eu zic sa mai astepti.macar 3 ani...

5 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna draga, poti avea o relatie la orice varsta dar nu e totuna o relatie la 12 ani, una la 16 ani si una la 25 de ani. e bine sa astepti si sa te bucuri de copilarie, deoarece o relatie iti da multe batai de cap...

Bula
| Bula a răspuns:

Spune-i ca ai vorbit cu doctorul de familie si a spus ca trebuie sa astepti inca 5-6 ani pana ce sa ai un prieten intim, apropiat. Pana atunci sa ramaneti prieteni-prieteni - buni!

| Jonsdottir a răspuns:

Mdea happy cred ca e frumos sa fii iubita de un baiat de mica (11-12-13 ani) daca pe mine nu ma iubeste nimeni laughing ca sa fac? asta e si merg mai departe

| serin94 a răspuns:

Eu am avut primul prieten la 10-11 ani .eu nu cred ca e prea devreme... un pupic un sarut nu-i mare lucru daca crezi ca tii la el accepta daca nu mai asteaptawinking

| SmIlEy_4608 a răspuns:

Pai de la varsta de la 11 ani pana la varsta de 256de ani