| anonim_4396 a întrebat:

Eu de ce daca sunt mai plinuta sunt exclusa din grup?

9 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Deoarece pentru acel grup e importanta imaginea si nu intelepciunea.
Daca te-a indepartat crede-ma ca nu sunt de tine... ele se simt amenintate de tine si se simt complexate/ inferioare tie.

Eu ti-as sugera sa faci asta

| Liviu a răspuns:

Si eu sunt ditamai animalu, si nu imi pasa de ce cred altii, sau unele laughing
Pur si simplu asta sunt, asta ma porthappy
Am avut si 106 kg, acum am 97 - 100
Insa imi e bine cum sunt, nu ma plang, am 1, 80 1, 82 tongue

| Paulla a răspuns:

Nu de asta eşti exclusă, eşti exclusă fiindcă eşti complexată. Cunosc şi eu unii care au diferite complexe şi când vin şi se aşează la masă se comportă ciudat, au senzaţia că toată lumea se uită la ei, se vede şi-n poziţie că nu se simt bine. Comportamentul retras e motivul pentru care sunt excluşi, iar pe de o parte mulţi se exclud singuri fiindcă au senzaţia că toţi îi judecă şi nu-i agrează.
Mă rog, poate sunt grupuri care exclus persoanele pe criterii fizice, dar n-am văzut până acum.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Deoarece mulţi sunt nemanieraţi şi n-au învăţat să-i trateze cu respect pe cei din jur. Din păcate acest lucru se întâmplă cu majoritatea din mai multe motive, nu numai din felul cum arătăm. De aceea, încearcă să ai respect de sine, iar acesta să nu depindă în primul rând de cum te privesc alţii, ci de cum te priveşti tu.

| MonstruletulDinBomboaneExpirate a răspuns:

Pentru ca acei oameni nu iti sunt prieteni. vor doar sa te jignesca! nu-i baga in seama! prefa-te ca nu esti deranjata de asta si o sa te cheme ei.

| gfghn a răspuns:

Inseamna ca ei nu ati sunt prieteni care sa tina la tine si sa te accepte asa cum esti. Daca esti o persoana buna si draguta si ai un caracter placut ce conteaza cum arati asta nu e deloc important pentru cine vrea sa steie in compania ta si cine vrea sa ati fie prieten ati va fi prieten indiferent ca esti plinuta sau slabuta happy. Gasesteti prieteni care sa te aprecieze pentru cine esti si care sa tina la tine, nu are rost sa te straduiesti sa fii acceptata de un grup care te exclude pentru atita lucru.Nu vei putea sa faci pe nimeni sa te accepte cu forta.Fii tu si nu traii complexata. Totii trebuie sa aiba prieteni buni doar trebuie sa ai cauti.Bafta!

| Bitza91 a răspuns:

Te-ai gandit la faptul ca esti complexata de acest lucru si iti este greu sa te integrezi, sa relationezi..sa privesti persoana fix in ochi? ..nu cred ca ai fost exclusa, este vorba doar de atitudinea ta. Asta cred eu

| Dennii14 a răspuns:

Pt ca ei/ele vor doar "siluete" pentru ca au fite nu accepta orice. asa e si la mine o gramada de fite si multe din ele nu au casa si nu au ce manca si o gramada de fite in capu' lor. Iti dau un sfat : lasa-le / lasa-i in colo... cauta-ti p cineeva care sa te accepte asa cum esti plinuta cum zici tu. daca cineva te accepta in grup o zi 2 sau 3 inseamna ca se foloseste de tin am patit-o sad.

| Krisally a răspuns:

Sper sa nu fiu prea directa, dar priveste mesajul meu ca pe un sfat: Nu esti exclusa din grup pentru ca esti plinuta, ci pentru ca nu te consideri demna de acel grup. Chiar daca poate nu esti constienta de asta, tu esti complexata de faptul ca esti "plinuta". Incearca sa vezi ca ai farmecul tau si ca esti frumoasa asa cum esti. In general fetele plinute sunt chiar agreate intr-un grup, doar trebuie sa fii mai sigura pe tine si puternica. Daca lasi sa te afecteze comentariile neadecvate ale unor oameni rautaciosi, ei te vor ataca si mai mult. Incearca sa le raspunzi cu zambetul pe buze la atacuri, incearca sa fii mai tupeista, dar zambitoare si mandra de tine. Sigur ai de ce sa fii mandra! Si daca tot nu te accepta inseamna ca nu te merita! Bafta si capul sus!