| Park1Suin a întrebat:

Eu si mama nu ne mai intelegem asa de bine...Mereu cand ea vine de la serviciu imi face morala: ca n-am facut aia, ca nu asa trebuia facut, ca nu stii sa faci aia, etc.Se mai intampla ca sa fii avut o zi proasta la serviciu si sa fie nervoasa si suparata fara motiv.Atunci si eu ma pierd cu firea si ma supar pe ea - si asa vin si neintelegerile. Apoi ea ma supara rau spunandu-mi ca-s obraznica si rea.Chiar o iubesc mult si as vrea sa fim ca inainte, ce sa fac, ce-mi recomandati sa fac?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Poate ii dai motive serioase sa te certe.
Incearca sa vorbesti cu ea cand o prinzi in toane bune, si fa-o sa iti explice de ce din ceea ce faci tu nimic nu ii convine? de ce nu iti explica cam cum ar trebui sa faci? totusi daca o iubesti atat de mult, nu cauta sa ii mai intorci vorba, este mama ta si trebuie sa asculti de ea..mamele nu vor raul copiilor ei, vor sa pare un pic dure pentru a te intari
Incearca sa ii vorbesti frumos, si vei vedea ca altfel va sta stituatia.
O zi buna sa aihappy

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu inteleg ca serviciul nu ar trebui sa fie combinat cu treburile casei, dar cum romanii sant prosti se ia in gura de la orice, o sa ajungi sa iti pui mintea cu ea pentru ca te saturi sa ii suporti isteriile si cand vei munci o sa pleci in chirie pentru ca ea iti va nenoroci viata pana vei scapa de ea.

| ignore a răspuns:

Asa e lumea cand vine de la sericiu obosita.Nici ea nu ar vrea sa aiba reacti din astea dar e greu de controlat.Incearca sa o surprinzi placut, cu o nota buna la scoala preparai de mancare fa curatenie.

| danay72 a răspuns:

Pe situl jw.org sectiunea adolescenti poti gasi unele articole utile.

| NGheorghe a răspuns:

Parca se pune foarte des aceasta intrebare. Raspunsul meu este si aici:
http://www.tpu.ro/go-to-answer/13214100/

| lovemeoana a răspuns:

Incearca sa te abtii.pe romaneste " sa nu te iei in gura cu ea". fii calma si accepta tot ce iti zice. crede-o si pe ea.are atatea griji.

| az123 a răspuns:

Salut
Îmi pare rău că treci prin așa sentimente și situații.Aceasta se întâmplă posibil din cauza că ești în perioaa adolescenței, o perioada nu atît de simplă nu doar pentru tine când îți formezi personalitatea dar și dificilă pentru cei maturi.
următoarele informații au fost de folos la mulți tineri:
cap. 1 și 2 spre exemplu:
http://wol.jw.org/ro/wol/d/r34/lp-m/1102011184
Cele bune și răbdare

| 69696969696 a răspuns:

Presupun ca ai 14 ani! Si eu pe la ani astia ma certam cu mama la greu chiar plangea din cauza mea laughing nu e nimic asta e perioada trece pana intri la liceu laughing