| DouaPuncteOTrei a întrebat:

Eu si prietena mea nu mai avem o relatie (de prietenie) ca. inainte.
Eram acum vre`o cateva luni cele mai bune prietene, dupa, ne-am mutat in aceeasi banca, si totul, s`a rupt -_-.
Azi am avut o discutiebatting eyelashes.
mi-a recunoscut ca am inceput sa o inervez din mai multe motive, cum ca ea sta dupa funtu' meu, etc.
Doresc sa refacem prietenia. Eu tot ii repet sa-mi zica de ce m-am schimbat, cum sa ma schimb ca sa fim prietene din nou, dar ea tine intransa, si nu`mi spune, cu toate ca`i repet SA IMI COMUNICE!
Simt ca s`a rupt o parte din mine cand ma gandesc ca acum nu mai suntem prietene asa de bune.
Ce ar trebui sa fac? Cum sa fiu o prietena buna? Cum sa ma chimb?
CE SA FAC?!
:<

Răspuns Câştigător
| Skittles1421 a răspuns:

Si eu am avut un prieten asa, deci inainte eram "BRO&SIS" "BFF", cum vrei tu sa ii zici.Doar ca de la o vreme spune ca sunt imatura si ca si-a gasit prieteni mai "interesanti". Eu zic ca ar fi mai bine sa o lasi in pace o vreme, sa fii indiferenta cu ea si sa vezi ca mai devreme sau mai tarziu o sa isi dea seama ce prietena buna a pierdut si va veni ea la tine.Sa stii ca indiferenta doare cel mai mult.Atunci cand iti va cere ajutorul, sa il dai, nu te arata suparata, dar prin asta trebuie sa ii dai de inteles ca tu o poti ajuta cel mai mult in toate problemele, ca tu ii esti prietena adevarata. Sper ca te-am ajutat!:*

5 răspunsuri:
| daniela1997 a răspuns:

Buna, daca e adevar ca ti-a spus ca'' tu stai dupa funtu' ei'' pai arata-i ca nu esti depende si nu poti trai fara ea fa-ti alti prieteni mutate in alta banca si nu comunica asa mult cu ea, daca e o prietena adevarata va recunoaste ca a gresit si va veti reinnoi prietenia si totul va fi bine dar daca nu de ce iti trebuie asa o prietena care sa vorbeasca cu tine in asa fel...
FUNDA?

| natynaty2010 a răspuns:

Daca ea nu vrea sa iti spuna motivul inseamna ca ea nu a tinut la tine si ca a fost prietena cu tine doar de distractie.
Trebuie sa treci peste si sa iti gasesti pe cineva care sa te inteleaga!

| DouaPuncteOTrei explică (pentru daniela1997):

Ea mi-a zis mie ca ea sta dupa fundul meu big grin. Si, pana sa ne mutam in aceeasi banca, eram BFF.

| thisisMirel a răspuns:

Prietenii buni se cearta si se impaca. Daca ati fost prietene adevarate atunci va trebui sa va impacati.In orice caz, are ea un motiv serios daca s-a certat cu tine...Te sfatuiesc sa porti mai multe discutii cu ea si sa ii explici ca vrei sa va impacati, daca chiar vrei asta.Si ca un sfat prietenesc, incearca sa lasi de la tine atunci cand face ceva rau. Sper ca te-am ajutatwinking

| DouaPuncteOTrei explică (pentru thisisMirel):

Pai, am incercat sa port discutii cu ea, doar ca ea nu vrea sa poarte. laughing
Imi spune ca ii este rusine. sau ceva in genu' laughing