| Daiana23ko a întrebat:

Eu sunt oarecum mai plangacioasa. Cum as face ca sa nu mai plang?
Dau funda
\Daiana23ko

Răspuns Câştigător
| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut
Poate aşa îţi este personalitatea şi nu vei putea să schimbi ceva sau poţi vedea ce anume te face să plângi şi încearcă să eviţi unele situaţii de acel gen. Depinde.

http://wol.jw.org/ro/wol/d/r34/lp-m/102014090?q=misterul+lacrimilor&p=par

Cele bune.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa te maturizezi tu in timp

| danay72 a răspuns:

Priveste pozitiv situatile si poti reusi.

| MissDevilish666 a răspuns:

Păi îți vine să plângi chiar și în public?
Dacă da, atunci gândește-te de altceva, de momentele în care erai fericită și zâmbeai.Cu timpul o să te înveți și nu vei mai plânge din orice, pentru că trebuie să fii puternică, viața e dură.
Poți plânge atunci când simți nevoia și ești singură, ca să te descarci.

| rabbit2014 a răspuns:

Eee asa esti tu mai sensibila, ce dragut...asta este o eliberare psihica,trebuie sa existe o cauza o nemultumire un esec o drama la care ai ramas asa sensibila. Nu cred ca ai ce face, multi se duc luni la rand la psihoterapie. Tu incearca sa faci sport sa alergi sa bei multa apa sa iti gasesti activitati amuzante, iar cand iti vine sa plangi zii in gandul tau "sunt tare sunt tare" si asta nu e motiv de plans". Mie cans imi vine sa plang imi apas cu limba in cerul gurii si ma incruntez chiar daca imi vine sa plang, si ma gandesc ca nu trebuie sa plang, trebuie sa faci multe exercitii asa pana reusesti, totul tine de tine de personalitatea ta si ce ambitie ai.

| proastalenesa a răspuns:

Dacă găseşti vreo metodă care să aibă efect permanent, împărtăşeşte-mi-o şi mie, te rog.hee hee

| Sakira9876 a răspuns:

Pai o sa trebuiasca sa stii cum sa iti manevrezi corpul tu sa il stapanesti nu el pe tine si sa incerci sa nu mai pui atata incredere pe ce zice cineva sau ce face incearca sa te abtii si sa nu iti mai pese de ceilalti care poate la randu lor te barfesc sau mai stiu eu ce... Unii pot sa te faca sa suferi dinadins.Trebuie sa te maturizezi!

| PufoshenieeeMika a răspuns:

Adica...de ce plangi? Cand te injura cineva? Daca te injura am raspunsul--- nu mai baga la inima...sau nu baga in seama. oricum o sa te maturizezi repede!