| dinaandrei a întrebat:

Eu vreau sa ma duc in centru dar nu am voie sa ma duc singur si am 10 ani Stiu pe unde sa merg si pe unde sa vin inapoi dar nu ma lasa parinti ce pot face?

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Nimic. Asteapta sa cresti. Nici pe mine nu ma lasau parintii sa plec din fata blocului cand eram mic si bine faceau. Un copil de varsta ta nu are ce cauta singur prin oras, printre masini sau printre atatia oameni.

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate pentru tine nu ai de ce sa te duci singur prin oras, esti inca mic si trebuie sa asculti de parinti.
Sunt prea multe pericole pentru ca parintii sa riste sa ti se intample ceva, de aceea nu vor sa te lase.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu te duci, ce altceva sa faci

| Lawliet14 a răspuns:

Sa-ti asculti parintii! E periculos pentru tine singur in oras. Mai asteapta sa cresti pana pe la vreo 14 ani...