| yuly_6695 a întrebat:

,, Exista maini, zambete si priviri care se cauta si isi raspund atunci cand au nevoie unele de altele.
Exista doar gandul ascuns si speranta ca undeva, intr-un colt al lumii, nu vom fi niciodata singuri.
Exista doar iluzia ca fiecare esec e pasul spre o noua cautare si amagirea ca fiecare izbanda ne apropie de unitatea pe care o cautam.
Poate ca asta inseamna de fapt sufletul pereche...
Poate ca este adevarat ce se scrie in carti... ca exista sufletul pereche ...ca exista oameni care sunt nascuti unul pentru celalalt...
cu siguranta toti avem un suflet pereche, numai ca unii il gasesc altii il cauta o viata intreaga.
Nu trebuie decat sa-l cauti... sa-i dai sansa sa-ti intalneasca privirea...
caci fericirea adevarata e totdeauna o clipa... iar aceasta clipa poate fi exact acea privire! sunt oameni pe acest pamant care intr-o viata nu reusesc sa intampine aceasta clipa sau nu ii acorda atentia necesara!
Dragostea e " hoata"... te fura... te inseala... dar tot ea este aceea care reuseste sa te faca sa urci pe cele mai inalte piedestale sufletesti...este singura ce te poate salva din lumea asta cruda... si plina de negura...
" Iubirea este singura pasiune care te rasplateste cu o moneda fabricata de ea insasi...jertfa"
" Dragostea este un joc ciudat : sau amandoi castiga sau amandoi pierd"

EXISTA SUFLETE PERECHE?

Răspuns Câştigător
| turist a răspuns:

Exista! E o treaba ciuda...parca toata fiinta ta vibreza pe aceeasi lungime de unda cu a celeilalte persoane... te intelegi cu ea din priviri, stii ce simte si ce gandeste... e super...
Iti doresc sa iti gasesti sufletul pereche!
Bafta!

11 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da! Citeste "Banchetul" lui Platon!

cami
| cami a răspuns:

Oooo da love struck normal, absolut! doar trebuie intalnite...

mlm
| mlm a răspuns:

Exista cu siguranta, dar iti ia mult pana sa le gasesti.Bafta multa.

auran
| auran a răspuns:

Exista dar, sunt tare rare din nefericire

| friedaka a răspuns:

Da exista, trebuie doar sa-l cauti pana il gasesti si sa nu incetezi in a crede in existenta lui, oricate experiente esuate ai avea. Eu asa am facut si l-am gasit (conform normelor sociale cam tarziu, pe la 31 de ani). Succes!

| Moneyandfame a răspuns:

Nu inteleg oamenii care copiaza de pe net ce au zis altii.Fiti original ma oameni buni.Regasiti-va in vorbele voastrea, nu ale altora.

| giovana a răspuns:

Da, exista happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, exista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ai reusit sa scrii cu litere mari?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca existahappy, nu trebuie sa te ingrijorezi, trebuie doar sa ti-l doresti si atat!

| goodpitzi a răspuns:

Imi place sa cred ca da, exista!