| anonim_4396 a întrebat:

Exista oare femei care accepta barbat cu copil?

16 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Desigur, nu este o regula, cel putin in ziua de azi...
Si invers se poate...
Copilul nu este vinovat de problemele parintilor.
O seara bunahappy

| sofisis a răspuns:

Problema nu cred ca va fi ce femeie accepta copilul tau....ci copilul tau ce femeie accepta.
La asta trebuie sa fii atent. Ca femei care sa accepte ca ai un copil se gasesc cacalau. Mai ales ca ai o situatie financiara ok. Atentia sporita trebuie sa o ai la copil, ea trebuie sa vezi de care femeie se ataseaza mai mult si pe care o poate accepta.

| Felys a răspuns:

Numai daca si ele au la rand copilul lor, altfel devin maștere

| untu a răspuns:

Desigur ca da! Exista femei care accepta barbati cu copil divortat sau vaduv numai din dragoste si iubire! Si exista chiar si barbatii care accepta femei divortate sau vaduve cu un singur copil! Nu este nici o problema!

| Lawliet14 a răspuns:

Cum sa nu? Eu as accepta o femeie cu un copil. Mai mult, l-as iubi ca si pe al meu! Femeile stiu ca sunt mai bune decat barbatii (bine, mai sufletiste pentru ca la prostii pun si ele botul si exista si exemplul biblic), dar in acest caz nu stiu exact.

| Anonimuserr a răspuns:

Da există dar sunt puține. Fi cu băgare de seamă dacă vrei să te bagi pe una și să te accepte, trebuie s-o citești dinainte.

| AnKuXor a răspuns (pentru Anonimuserr):

E cam greu la inceput, stii cum e.

| AliGab a răspuns:

Exista, dar trebuie avut mare grija ca acceptarea femeie-copil sa fie reciproca, si de o parte si de cealalta, altfel copilul va avea mult de suferit....cu alte cuvinte este de preferat ca acel barbat sa nu fie cu o femeie de dragul femeii, ci sa fie cu o femeie de dragul ambelor parti (al femeii si al copilului).
Succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am vazut cazuri, deci da exista.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da! Cu conditia ca femeia sa nu se ia dupa maica-sa sau taicas-su.Parintii fetei sunt intotdeauna cu gura mare. Femeia sa ia hotararea singura, daca e sufletista, daca apleaca urechea la maica-sa, vezi doamne ca are un copil, ce iti trebuie tie copilul altuia...nu e posibil chiar daca ar vrea si gandeste corect.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nimic nu este imposibil

| NoRegretsxx a răspuns:

Posibil, eu una nu as accepta!

| BobiTheBoi a răspuns:

Da, depinde si de oameni, acel copil poate chiar sa-i uneasca. Daca doi oameni se iubesc normal ca si copilul partenerului va fi iubit si acceptat.Doar sa ai grija ca si copilul sa accepte si sa iubeasca acea femeie.

| AnKuXor a răspuns:

Da,si viceversa.
Depinde de om, eu as accepta o femeie cu copil.Depinde de om oricum.

| Teodora38 a răspuns:

Poate sunt eu doar un copil, dar stiu sigur ca daca 2 oameni se iubesc...nu cred ca un copil (ca este sau nu al ei sau al lui) ar fi o problema. Acum, depinde si de persoana respenctiva.

| Mihay43 a răspuns:

Da exista.