Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de sfatul vostru. Tatal prietenei mele vrea sa faca cunostinta cu mine si m-a invitat la la ei acasa.
Si nu stiu cum sa ma comport, ce sa fac. Nu am mai facut cunostintsa cu parintii unei fete cu care am fost impreuna. Dati-mi un sfat cum sa ma comport, despre ce sa le vorbesc, cum sa le vorbesc.Dau funda si vot.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E foarte simplu.
Fii natural! Îmbracă-te cu ce te îmbraci de obicei,comportă-te normal,fii cum eşti de obicei.
Arată-le că eşti respectuos,educat.
Dacă nu vrei să începi tu un dialog, e suficient să răspunzi la întrebările puse de ei, fii sigur!laughing
Nu te stresa pentru că o să fie bine, atâta timp cât eşti tu însuţi, fără să te dai drept altcineva.

| ℓσνє a răspuns:

Heei. Pai trebuie sa te imbraci cat mai frumos aranjat, sa mirosi frumos laughing, sa arati prezentabil. Apoi, trebuie sa te comporti frumos cu mama fetei si cu tatal s aai grija ce vorbesti happy in caz ca-ti zice sa ai grija de ea trebuie sa il asiguri ca fata e pe maini bune laughing. Decii ca idee principala gandeste inainte sa vorbesti. Aaa da, si nu va sarutati de fata cu ei sau cand sunt pe acolo. Nu prea le place I don't want to see

| Stepfan a răspuns:

Salut. Am trecut si eu prin asta si cred ca... trebuie sa fii tu.
Pare banal ce zic, dar da, trebuie sa fii tu.
Nu trebuie sa te imbraci frumos, pentru ca probabil isi vor da seama ca o faci special pentru intalnirea cu ei, si ca in realitate tu nu esti asa. Te imbraci normal, cum faci cand te vezi cu prietena ta.
Ok, poti sa le duci o atentie, ceva, mai ales mamei. Poti sa-ti intrebi prietena daca ar fi ok si ce ar trebui sa ii iei(o floare zic ca ar fi suficient).
Despre ce sa vorbesti? Pai... iti vor spune ei cateva intrebari care vor ocupa timpul. Pe baza lor veti discuta, in principiu. Nu trebuie sa-ti faci griji. Comporta-te si vorbeste de parca ai vorbi cu un profesor, la scoala.
Important e sa nu uiti bunul simt happy
Multa bafta!

| Lyanna a răspuns:

In nici un caz nu te prezinti cu sapca intr-o parte, panatalonii pana la genunchi si mestecand 2 kile de guma orbit.
Te imbraci normal, nici ca la usa cortului dar nici la patru ace.
Poti sa vii cu o cutie de ciocolata sau ceva, sa faci impresie buna. happy
Poate iti dau un ceai/suc sau ceva, nu strica sa spui: "E foarte bun!"
Nu: "Baaaaa, da ce marfa ii asta!"
Poti sa-l intrebi pe tatal fetei daca-i place vreun sport, fotbal baschet etc.
Poate tie iti place fotbalul, iar lui baschetul. Il poti intreba cum se joaca, chestii chestii.
Poate amandurora va place fotbalul. Intreaba-l daca a vazut meciul de ieri, care-i echipa lui preferata etc.
Si, o ultima chestie, OBLIGATORIE!
Sa ii spui "Domnul X"
Iar daca el prefera sa i te adresezi cu numele mic, sa o faci. Daca nu, inseamna ca vrea sa i te adresezi cu "Domnul X".
Sper ca stiai si tu singur chestia asta.
SUCCES!

| simosimilove a răspuns:

Pai in primul rand, trebuie sa fii pur si simplu tu si calm..cand vii fata in fata cudansul dai mana politicos si il salti politicos..si trebuie sa ai un comportament adecvat si sa gandesti foarte bine inainte sa vorbesti si sa vorbesti doar si doar intrebat, mai apoi sa fii dragut cu prietena ta..si sa fii tu insuti. sper ca t.i-a fost de ajutor si mult noroc o sa ai nevoie :X:*