| Denysa-Myhaela a întrebat:

Fundita!
Am auzit de la cineva ca numele Liana e de la ELENA sau Steliana si daca e asa se sarbataoreste? Numele Liana are vreun sfant ceva? Nu e de la sf. Stelian nu? rolling on the floorNu de alta dar pe sora mea o cheama Liana si vreau sa fie lamurita ca spera si ea saraca ca are vreun sfant la numele acestalaughing)

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca este o planta si am auzit de cateva fete care se sarbatoresc de Florii.

2 răspunsuri:
| L0vely a răspuns:

Semnificatia numelui Liana: Liana, Lianna - tinerete. Liana vine de la Iuliana :* deci ziua ei este pe 21 dec.hee hee Lmasmug:* laughing

| cristina_3043 a răspuns:

Pai eu stiam ca vine de lilianabig grin