| Andrada0025 a întrebat:

FUNDITA! Ce parere aveti, se merita sa te pui intr-o relatie pe facebook cu persoana iubita? Ce influente are asta asupra relatiei? Vreau pareri. happy

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu se merita, si nu inteleg de ce trebuie afisata o relatie pe toate gardurile!

| ElenaSA a răspuns:

Nu vad sa fie prea mare influenta. Doar ca ceilalti stiu ca esti cu cineva, ca nu esti liber. Este frumos sa recunosti o relatie asa, in fata tuturor. Inseamna ca ai incredere in prietena si in relatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar mortii dupa atenti fac chestia asta.

| MarcelineBMTH a răspuns:

Nu are nici-o influenta asupra vietii. Reletile pe facebook sunt puse de obicei pentru a te lauda cu persoana cu care esti intr-o relatie.

| Dragos1600 a răspuns:

Chiar nu se merita sa-ti pui!

| Pinguuuin a răspuns:

Mda... mai bine nu afla nimeni, apoi se starnesc barfe si unul dintre parteneri ar putea fi influentat negativ despre persoana iubita... si asta cu pusul relatiei pe facebook este pentru a te laudawinking big grin sper sa faci alegerea potrivita.

| a9r4 a răspuns:

De obicei sunt de parere ca in orice chestiune exista si aspecte pozitive si aspecte negative...depinde cum privesti sau de cum esti privita, dar de regula nu prea conteaza ce spune lumea ci ceea ce vrei tu sa exprimi.

Probabil aspectele pozitive la faptul ca apari intr-o relatie (iar spre deosebire de simpla relatie unde nu se precizeaza persoana aici exista certitudinea) ar fi faptul ca probabil nu vei mai fi deranjata de baieti care cauta relatii pentru ca te vad deja intr-o relatie, apoi arati faptul ca nu iti e rusine cu persoana care o iubesti (ar putea fi un gest de incredere sau chiar un gest interpretat ca un ''pas inainte'' ), de asemenea ar mai fi faptul ca vor vedea toti cei care ii are el in lista si posibil sa te poti apropia oarecum de anturajul lui (asta spun din experienta personala, eu cand am pus relatie cu fosta prietena am primit cereri de la prietenii ei).

Aspectele negative nu are rost sa le mai precizez pentru ca vad ca apar in celelalte comentarii.