| Larisaaaa a întrebat:

Hei. sad Ajutati-ma cu un sfat. Azi m-am despartit de el, am fost impreuna 1 an jumate. Noi eram impreuna dar mai era cu alta fata de cateva satamani, ea a aflat ca e cu mine si s-a despartit de el.....Eu il iubesc enorm de mult. Clar nu il iert pentru ca m-a mai inselat o data si l-am iertat...Dar vreau un sfat! Cum credeti ca pot uita, sa trec usor peste despartire? sad Funda!

Răspuns Câştigător
| YoannahKlaudia a răspuns:

Buna. Trebuie sa fii puternica si sa lasi trecutul in urma, nu trebuie sa suferi dupa un baiat care nu te respecta. Viata este prea scurta ca sa o irosim, anii astia nu tii mai da nimeni inapoi. Nu ai de ce sa suferi dupa o relatie fara viitor, la momentul potrivit vei gasi pe cineva care te va iubi respecta si aprecia asa cum meriti! Sfatul meu e sa nu te mai gandesti, ascunde toate lucrurile care iti aduc aminte de el, iesi in oras nu sta in acasa! sunati prietenele, plimbate, citeste, distreaza-te! Fa orice doar nu te gandi la asta! Fa ce ai fi vrut sa faci in timpul relatiei cu el si nu ai putut! Timpul vindeca orice rana si daca te va cauta nu te lasa influentata... Bafta! :* :* :*

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Timpul te va ajuta si pe tine, la fel cum ne-a ajutat pe toti.

| danay72 a răspuns:

O persoana care a facut asa, nu te iubeste cu adevarat.Nu te multumi cu putin, meriti mai mult. Unele articole utile poti gasi pe situl jw.org sectiunea adolescenti.

| Scorpiel a răspuns:

Hai mai Larisaaaa iarta-l si pe el, e si el mic nu stia ce face...asa poti uita cel mai usor :d

| Larisaaaa explică:

Va multumesc mult pentru raspuns.

| fluturasdecatifea a răspuns:

Incearca sa te gandesti cat de mult suferi si ai suferit din cauza lui