| zuzuma a întrebat:

Hei! ajutati-ma să înțeleg ceva fostul iubit tot se uita pe fb la mine să vadă ce fac, ce postez dacă mi-am gasit pe cineva și cică e curios de ce face asta? Așa i-a zis la o amică comună ca e curios

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Inca tine la tine si vrea sa vada ce faci sau eventual daca mai are vreo sansa la tine. Faza cu curiozitatea este doar un pretext.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce intrebare pui si tu, de parca tu nu ai fost niciodata curioasa ce face el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai probabil ca v ati despartit dintr o prostie si el acum realizeaza ca te place dar orgoliul si mandria nu l lasa sa o spuna asa ca verifica orice tine de tine ca sa nu cumva sa fii a altcuiva

| Kenya a răspuns:

Cauta impacare, probabil.

| immaBeast a răspuns:

Cati ani are fostul tau?
Face asta pentru ca stie ce a pierdut, stie ca a pierdut o fata pe care in realitate nu voia sa o piarda, dar a facut-o pana la urma, orgoliul a facut-o, mandria.
Acum te urmareste online, vrea sa vada daca ai pe altcineva, cine este acel cineva, este mai bun ca el? Daca da, cu ce?
In cel mai bun ca o sa faca doar asta, o sa te urmareasca pe fb, atata tot.
In cel mai rau caz o sa te urmareasca pe fb, si atunci cand o sa ai pe altcineva o sa inceapa sa barfeasca, sa judece, sa se compare cu viitorul tau iubit, sa spuna ca el era mai bun si chestii din astea, chestii pe care le fac majoritatea persoanelor despartite.

| IonuţR1995 a răspuns:

E curios daca deja ai cautat altul. Daca el a avut un impact major asupra ta, incat sa ramai singura ceva timp.
Sa vada daca a fost bun pentru tine, si daca suferi dupa el.
Orice postare de tristete, ii poate spune multe despre tine.
Asa ca, lasa-l sa se uite cat o putea.

Mult succes in viata.

| Lace a răspuns:

Bună!
De ce te interesează atât de tare ceea ce face el? Fii mai indiferentă, dacă relaţia s-a terminat...nu mai incerca să repari ceva ce s-ar putea sparge din nou. Încearcă să-l ignori, nu pare foarte inteligent făcând asta, cu siguranţă meriţi ceva mult mai bun!
O viaţă frumoasă!