| Siminadaniela a întrebat:

Hei! Am o relatie de cateva luni..lucrurile merg bine intre noi, il iubesc si sentimentul e reciproc..Noi avem o relatie genu' mai nebunatica ..in care monotonia nu isi are locul! Desi nu ne cunoastem de mult timp locuim impreuna si am venit in alta tara pentru a ne construi un viitor..Am o singura 'problema' ...mama lui! Cred ca se implica prea mult in relatia noastra si e si mult prea directa,incerc sa ma abtin de la comentarii si din a spune ce gandesc pentru ca nu vreau sa-l supar pe el, am spus o data un lucru fara sa vreau si sa suparat foarte tare pe mine.a zis ca nu o suport pe mama lui si chestii

Răspuns Câştigător
| Ramirez04 a răspuns:

Draga mea in primul rand tu traiesti cu el nu cu mama lui, parerea mea e ca e o prostie sa se bage mama lui in relatia voastra, si apropo daca el nu tine cu tine si tot cu vorba mamei lui o sa tina mai bine i spui mai, mai bine traiesti cu mama ta, dar daca tu zici ca il iubesti si zici ca si el te iubeste mai bine i faci o cafea si stati de vorba cum sa rezolvati lucrurile. Si inca ceva fata mea tu spui ca nu il cunosti de nu stiu cat timp asculta tu crezi ca te iubeste da nu fi asa sigura ca gata in cateva luni te iubeste, eu iti recomand sa pui relatia la punct si sa nu iubesti orbeste pentru ca o relatie serioasa cere responsabilitati. Oricum iti recomand sa vorbesti cu el si daca nu intelege mai bine o lasi balta ca mai incolo e posbil sa regreti de fapt sunt sigur ca daca tu o sa continui sa il iubesti orbeste nu o sa iti fie bine deloc. Oricum toate cele bune.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, nu prea ai ce face, este mama lui si am inteles ca locuiti la el/ei, deci, casa lor, regulile lor, ca-ti place ori nu, trebuie sa joci dupa regulile mamei soacre!
Nu-ti place, ia-ti traista si pleaca, cam asa sunt regulile, mai ales cand nu esti decat o simpla iubita/amanta, nu nevasta, deci, fara drept legal!

| danay72 a răspuns:

E bine sa vorbești sincer cu el despre ce simți legat de mama lui și sa găsești o modalitate de a o înțelege. În general, băieții își respecta mult mamele și de aceea e bine sa vorbești cu atenție, pentru a nu o jigni. Dar încearcă și sa te apropii de ea, poate chiar sa faceți unele lucruri împreună.

| Siminadaniela explică:

Multumesc pentru sfaturi.o sa tin cont!

| Siminadaniela explică:

Nu locuim la el, suntem plecati din țară.iar inainte sa venim aici am stat cu chirie..nu la el acasa! Nu stiu ce sa fac, dar cred ca deja e prea mult..ma suna zi de zi sa imi spuna ce sa ii gatesc lui, cum sa ii gatesc, culmea s-a gandit ea ca trebuie sa facem un bebe si asta nu.i tot deja ia ales si numele! Wtf? Cred ca femeia e pe 'treaba ei' Dupa ce ne intoarcem acasa vrea sa locuim cu ea..zau,da eu pentru ce naiba am mai venit aici... vrea sa imi ordone ea viata. Pe langa asta stiu ca si el ar vrea un copil, dar eu nu ma simt pregatita.

Pana la urma un copil e ceva serios ..si momentan nu prea as avea ce sa ii ofer..Nu ma vad genul de femeie la cratita, cu un copil si fără job..Nu stiu cum sa abordez problema!