| xFaith a întrebat:

Hei.
Prietenul meu, este prieten bun cu varul meu ( de gradul I ). Problema sta in felul urmator. Varul meu este genul de persoana, care nu suporta sa vada ca altora le merge bine. Este genul de baiat mai laudaros, putin ingamfat si se crede mai superior. Daca unele persoane sunt fericite, el nu suporta sa vada asta. Este invidios de fel.
Am observat de la o vreme, ca este invidios pe relatia noastra, de exemplu
Intr-o seara, l-a luat pe prietenul meu intr-un bar, sa petreaca ca "baietii " si au ajuns acasa la 5 dimineata. Iar varul meu stia foarte bine ca eu nu suport iesirile de genul, pana dimineata, si normal, m-a facut sa ma cert cu el.
Cum pot remedia situatia? Nu vreau ca varul meu sa intervina sau sa-si bage coada prea mult in relatia noastra. ce-i pot spune prietenului meu, avand in vedere ca este prieten bun cu varul meu? sau cum pot sa il atentionez?

Răspuns Câştigător
| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut

Ce zici de al întreba ce părere are despre vărul tău? Apoi în dependenţă de răspuns să găseşti modalitatea cea mai tactuoasă de ai împărtăşi punctul tău de vedere.

PS:Important e să eviţi a fi dogmatică.

Cele bune!

2 răspunsuri:
| Cata240 a răspuns:

Urasc genul asta de oameni. Mi se par vai de capul lor. Stiu doar sa fie invidiosi pe altii si cam atat.

| Cata240 a răspuns:

Scuze. Poate nu ar fi trebuit sa fiu asa dur.