| DemonsIm a întrebat:

Acum ceva timp mi-am cunoscut fericirea, pe barbatul vieții mele. Era totul perfect. Ei bine, toate au un sfârșit. După toate loviturile încasate, a decis să plece, să mă lase, și să se refugieze în brațele prietenilor, noi încă mai vorbim. Nu pot renunța la el, îmi e totul Deşi l-am întrebat de ce se comportă în felul acesta cu mine, a spus că așa este el. Și întrebarea mea ar fi după ce v-am pus în temă cu situația, cum să opresc timpul? Cum să îmi recapăt fericirea? Cum să îl opresc să nu mă lase de tot.

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Totul este inutil, uitat bine, efemer, superficial, cauzal.
Tu crezi că contează cu adevărat ce îți dorești tu? Este complet inutil să te mai gândești la ceea ce a fost deoarece a dispărut, deoarece lucrurile se schimbă și uneori suntem obligați să le lăsăm în urmă.
Ieri nu are loc în prezent, încearcă să treci mai departe. Uită, deoarece dacă îți amintești va fi mai greu. Bine ar fi să mergi mai departe deoarece nu poți știi ce îți rezervă viitorul iar acel lucru pe care probabil ți-l rezervă poate fi mai bun. Este complet neindicat să mai vorbești cu el, te-a lăsat, a plecat și și-a găsit refugiul în altceva. Stai liniștită, căci dacă voia într-adevăr să rămână cu tine rămânea dar el a ales să plece și se pare că a reușit să treacă mai departe. Citește printre rânduri căci nu sunt eu cel pe care ar trebui să îl asculți, ascultă-ți inima dar încearcă să observi cu mintea dacă este o prăpastie în fața ta și să nu înaintezi prea mult.
Doar las-o să treacă, lasă acea fericire să treacă căci va reveni ea cumva într-o bună zi, poate într-o altă formă. Observă-ți și propriul interes iar încercând să te ții de ceva ce a dispărut nu e în interesul tău. Dar se pare că nu prea poți renunța, se pare că încerci să te lupți cu morile de vânt și nu vei avea câștig de cauză atâta timp cât vântul continuă să bată. O să treci peste însă, și cu puțin efort acum nici nu te vei mai gândi la el, timpul are grijă de toate și te va schimba, morile nu sunt singurele care se rotesc.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

N-ai ce face, ala e salbatic

| darrio2007 a răspuns:

Daca el nu se poate schimba, din dragoste pentru tine(daca te iubeste) de ce crezi ca ar mai merge relatia voastra? Parerea mea este sa il lasi sa isi aleaga singur calea in viata.

| darrio2007 a răspuns:

P.S.Era totul perfect doar in viziunea ta sau si a lui? Ar fi bine ca fiecare sa isi analizeze greselile din relatie.Chiar si tu. Sper ca ai inteles ce vreau sa spun.

| WaterDrop a răspuns:

Incearca sa-l recuceresti asa cum ai facut`o la inceput.Probabil are un motiv pentru care a plecat.

| Lawliet14 a răspuns:

Cum e barbatul vietii tale daca v-ati despartit de nu stiu care ori? Sau e altul asta?

| TrăieşteClipa a răspuns:

Tu poate ca ti-ai cunoscut fericirea.
El inca o cauta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca aceea persoana nu te apreciaza pentru ceea ce esti, nu te respecta, te-a abuzat (fizic sau verbal) in mod repetat CLAR nu te merita!
Probabil ca tu (crezi) ca ti-ai gasit fericirea alaturi de el, el insa se pare ca o mai cauta in acest moment.
Nu merita sa suferi pentru cineva caruia nu-i pasa si te trateaza ca pe un ra*at.
Mergi mai departe.

Mai sunt destui pesti in ocean.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-l pe el de tot, nu te merita.

| dragosh57 a răspuns:

Hei! voi femeile de la atata iubire uitati unele aspecte! noi barbatii mai avem nevoie si de liniste. sa stam singuri, 2 insi : eu cu mine! daca chiar simte ceva fata de tine lasa-i timp! daca il sufoci ii provoci o repulsie si nu se impaca cu tine!

| UDM a răspuns:

Viaţa este o curgere, este un fluviu, este o mişcare continuă. Cu cât există mai multă schimbare, cu atât viaţa este mai abundentă. Iar o viaţă abundentă aduce cu sine extraordinare schimbări, clipă de clipă. Înfrânge-ţi durerea, fii vesela de se poate, căci tot la zi ajunge şi cea mai lungă noapte. Oamenii care răzbat în această lume sunt cei care se ridică și cauta circumstanțele pe care și le doresc, iar dacă nu le găsesc, le creează. Dincolo de orice punct de sosire este unul de plecare. Dincolo de orice reuşită este o altă încercare.Mult succes!

| Rodicanegrescu a răspuns:

Nu exista barbat perfect!
Imi pare rau pentru pentru situatia prin care treci.Eu cred ca ar trebui sa iti vezi mai departe de viata, Universul nu se opreste in loc! Cu siguranta vei intalni persoana potrivita care va sti sa te pretuiasca si sa te faca fericita. Fiecare din noi avem dreptul sa fim fericiti! Cu drag.