| Anonimus0111 a întrebat:

Hei Tpu.Am o intrebare, dar inainte sa va povestesc ceva.La inceputul sem. Intai profa mea mi-a pus o bota foarte mica in catalog pe baza faptului ca ea a spus regula nu ai pixul jos cand spun 3 iti pun x nota, iar eu cand ea a spus 3 eu puneam un ultim punct.Colegii m-au vazut si au sarit toti cu gura pe mn.Astfel am nota in catalog,diriga a inteles situatia,insa eu nu le-am spus nota printilor din cauza ca sunt foarte exigenti si va iesi urat de tot.Faza e ca am incheiat semestrul cu bine, insa tata vrea sa imi vada notele. Daca alfla de nota de la diriga va fii naspa.Nu stiu ce sa fac...Sa le spun de pe acuma parintilor de nota pe care am luat-o din vina unei reguli stupide sau sa nu le spun? Faza e ca chiar si daca le explic nota nu cred ca vor intelege.Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| Costellino a răspuns:

Spune parintilor tai ca ai vrut sa scrii mai mult sa iei o nota mai mare si din cauza ca ai mai pus un punct ti-a pus 3 din cauza acelei reguli stupide. Vor intelege ca nu meritai asta si vor da vina pe profesoara, probabil vor ajunge si la director si vor schimba regula.

| Lawliet14 a răspuns:

Da. Pai e o greseala de a ta, dar sigur parintii tai nu te vor certa prea tare deoarece e in urma unei reguli cu adevarat stupide. Sunt de acord cu tine. Ce regula stupida! Ar trebui sa va puna sa terminati mai repede cu 5 minute. big grin

| raluk27 a răspuns:

Invata sa respecti regulile, oricat de stupide ar fi. Toti colegii tai s-au conformat si niciunul nu a mai avut de pus un "ultim punct".