| vanesaandra a întrebat:

Hei TPU.Asta e o intrebare un pic cam ciudata..Stiu ca atunci cand un om se naste are un destin in viata de exemplu:Sa fie sarac sau etc.Eu am un vis foarte mare.Si nu sunt sigura ca se v-a implini...Am vorbit cu mama despre visul meu si mi-a zis ca e unul foarte mare si ca sunt sanse micii sa se implineasca.Ca poate nu asta e destinul meu...Si aici vine intrebarea:Chiar daca ai un destin groaznic poti totusi sa ti-l schimbi? Sa iti implinesti visele chiar daca traiesti in saracie?(nu zic in momentul in care esti sarac ci odata in viata)
Va rog dati-mi un sfat :*happy

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Adevarul este ca viitorul mai depinde si de cum si-l face fiecare cu mana lui! Dar daca asta se intampla, inseamna ca a facut parte din destin.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O fi, nu o fi vreun destin scris deja nimeni nu stie, dar viitorul ti l faci singur

| Wøodenpints a răspuns:

Dacă stai pe site-uri ca TPU și îți pierzi vremea punând astfel de întrebări inutile în loc să pui mâna să faci ceva constructiv pentru a-ți aduce visul cu un pas mai aproape, nici nu o să se împlinească vreodată.
Și da, e mult mai ușor ca după eșec să spui că ăsta e destinul decât să conștientizezi că ai dat rateu din cauză că nu te-ai implicat mai mult și ai preferat să faci alte chestii neimportante.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut

Vreau sa te intreb: Daca noi avem un destin atunci care este rolul nostru in viata?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Destinul se spune ca e, cum ti-l faci, pe cand soarta e cu totul altceva.
Soarta e ceva prestabilit de sus;
Destinul este pur si simplu alegerile tale.
Soarta iti ofera un lucru dar tu il poti imbunatati alegand sa faci ce e in acord cu dorinta sufletului tau. Acum oricat de maret si imposibil poate fi un vis e atins si implinit de dorinta sincera si pura a sufletului tau cerand asta in rugaciune. Daca visul tau este unul egoist si nu te implineste sufleteste...asta ramane de vazut. In principiu nu renunta, nu discuta cu persoane negativiste, intodeauna te vor demoraliza.
Atinge-ti visul, traieste-l. E al tau, nimeni nu ti-l poate lua.
Succes.

| AndyLavy a răspuns:

Ce aveti toti cu destin? ca esti destinat sa fii nu stiu cum si asa mai departe...astea sunt pure prostii, consolarea oamenilor prosti " nu am reusit sa fac nimic in viata...asta e..mana destinului " o mare tampenie! doar oamenii incuiati la minte cred in asa ceva.nu alegem cum sa ne nastem, asta e adevarat dar avem ocazia de a ne alege cariera si asa mai departe, si prin fortele proprii sa ajungem acolo unde ne dorim. trebuie munca multa si ambitie, nu destin. poate doar putin noroc, dar si pe asta ti.l faci tot cu mana ta. lupta si da tot ce ai pentru a ajunge acolo unde iti doresti, dar fii realist totodata. e vba doar de tine, de carcterul tau si de aptitudinile tale, daca esti limitat sau te poti ti le poti depasi.nu a vba de destin, ci de propriile alegeri.

| AlinG5 a răspuns:

Toti avem cate un destin. Dar daca chiar iti doresti sa ti-l indeplinesti fa tot posibilul ca ajungi acolo unde vrei tu!

| anonim2596 a răspuns:

Fiecare om are un destin...dar tine de tine daca vrea sa-ti schimbi destinul...de ex esti sarac si nu ai bani ca sa-ti implinesti visul dar inveti la scoala ai note bune, si in viitor cand vei absolvi facultatea vei putea sa-ti implinesti visul de cand erai mica.