| CarameleCuLapte a întrebat:

Hei TPU, deci bunica mea are 5 copii (3 fete și 2 baieti) unul dintre băieți fiind tata, iar doua dintre surorile lui nu au copii, fratele lui are un băiat de 18 ani, și cealaltă sora are 3 copii( o fata de 24 de ani, un băiat de 23 și o fata de aproape 11 ani) și fata aceea de 11 ani zici ca are 8 ani, în fine, și de 4 ani e plecata cu mama ei în Franța și învață acolo, și ele vin de 2-3 ori pe an, și acum ele sunt în tara, acasă la ele la 15 km de mine, și cum o pot convinge pe verișoara mea de 11 ani sa îi spun ca eu sunt sora ei și ca părinții mei sunt si părinții ei? Ca vreau sa fie sora mea! Și mă enervează când mie imi spune ca nu poate veni la mine ca se joaca cu sora ei, sau când o striga "mama" pe mătușa mea, eu vreau sa fiu eu sora ei! Cum îi pot spune și sa mă creadă?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doamne ce copilarii poti spune, tratezi oamenii precum papusile, dupa bunul tau plac!
Spune-i mamei tale sa vorbeasca cu mama ei, daca o lasa sa va jucati impreuna si gata!

| Fatamuntilor a răspuns:

De unde stii tu ca fetita aia e sora ta? Ti-a spus parintii tai?
Tatal tau si mama ei sunt frati, iar ea e verisoara ta?
Inteleg ca o iubesti, cea ce nu te opreste sa o consideri sora ta.
Vorbeste cu parintii tai sa te duca la verisoara ta si jucati-va impreuna cu sora ei!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit de 10 ori pentru ami da seama ce vrei sa spui si daca vorbeati serios.

Cum a zis si tipul de mai sus.

Esti dusa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Weeeeeeeeeeird (TT)

| InsaneZor00 a răspuns:

E grav, esti dusa.

| moshulica a răspuns:

Cam greu de urmarit prima fraza... daca n-am gresit cumva la numaratoare are peste 130 de cuvinte (!).
Treaba s-a cam in felul urmator. Cum tatal tau nu se poate casatori nicicum cu mama pustoaicei (semi)frantuzoaica fiindca nu le-ar da voie legea, ramane o singura solutie posibila: adoptia. Fie a ta de catre matusa fie a verisoarei frantuzite de catre tatal tau. Deci, toaca-i nitel la cap, poate ii convingi ca treaba asta e absolut necesara. Bafta!

| LoveMeBabyasdfg a răspuns:

Deci tatal tau a intretinut relatii sexuale cu sora lui si asa fata aceea e sora ta? Asta vrei sa zici? Wtf? Sau o consideri pe acea fata sora ta, metaforic doar?

| LiveTheMoments a răspuns:

Eu nu înțeleg chiar sunteţi surori sau ce?