| RedTMS a întrebat:

Deci, de un timp eu nu ma mai inteleg cu sora mea! Mi se pare foarte enervanta! Cateodata ii spun niste lucruri foarte jignitoare iar dupa un timp imi pare foarte rau! Am ajuns ca intr-o zi sa ne certam si sa ne inpacam de 5 ori! Cum pot sa evit certurile? Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Adela06 a răspuns:

Pai prima data ca sa nu va mai certati poti sa:ii cumperi o ciocolata in forma de inima sau sa ii iei un ursulet de plus(daca ii plac). Dupa ce o cumperi daca i-ai luat o ciocolata in forma de inima o pui pe o foaie si o conturezi. Dupa decupeazo si scrie ceva de exemplu:
Draga sora,
Imi pare rau ca de la p vreme am inceput sa me certam si imi pare tare rau. Vreau sa nu mai fie certuri intre nli si sa fie la fel cum era inainte! Toate aceste cuvinte sunt adevarate.Te iubesc chiar daca ne certam!

Si o pui inauntru la ciocolata iar dupa mergi in camera o pui pe biroul ei si cand vine tu sa stai in patul ei!

Sper ca te-am ajutat la mine a mers. Sper ca o sa mearga si la tine!

4 răspunsuri:
| DoarStefan a răspuns:

Cedează! doar aceasta trebuie sa faci, cand vezi ca se "incinta" treburile lasă capul jos, si se va reZolva de la sine.

| CostiMiti a răspuns:

Nu o mai baga in seama. Si ai sa vezi ca ia vrea prima sa te bage in seama si atunci sa vezi ce se potoleste. Sau incearca o zi sa fii indiferent.
Dai funda?