| Alexia20 a întrebat:

Hei TPU, ieri am cunoscut un baiat care ma place si si eu il plac, dar ma simt ciudat ca ii place de mine, asta inseamna ca nu sunt pregatita, si ce sa fac?

7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pregateste-te! happy

| RainmakerX a răspuns:

Spune-i sa te astepte un pic...intrucat nu esti pregatita.
Daca tine cu adevarat la tine atunci iti va acorda timpul necesar pentru a lua aceasta decizie.

| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Sunt multe de discutat si multe de nediscutat legate de aceasta problema. Nu ai cum sa-ti dai seama cum va decurge o relatie dupa o zi, poate exista dragoste la prima vedere dar la aceea nu ai cum sa te simti nepregatita.
Din ce povestesti, sau ce ai spus, el a spus ca ii place de tine si tu acum nu stii cum sa reactionezi. Daca ai simtit ceea ce ai simtit inseamna ca nu prea il placi si simturile tale te cam anunta ca nu ar trebui sa ai relatia asta.
Ca sfat urmeaza-ti instinctul ca rar o sa te insele.

| AlexDFY a răspuns:

Probabil e cam prima data cand simti asta, si esti timida, dar ar trebui sa vorbesti cu prietenele tale

| Frumystefy a răspuns:

Nu ar trebui sa te simti ciudat, e o senzatie care v-a trece dupa un timp...

| AnimeKing a răspuns:

Ori nu esti pregatita pentru o relatie, ori esti timida. Trebuie sa vorbesti cu o prietena care a trecut printr-o relatie, ca sa-ti dea sfaturi.

| Lovin_Florina_1996 a răspuns:

In primul rând ar trebui să îi spui mamei tale în al doilea rând trebuie să fi sigură ca ai vârstă potrivită pentru o relație si dacă îl placi si si el te place ar trebui să formați un cuplu (ține minte dacă ai vârstă potrivită)