| baarby a întrebat:

Hei TPU, in urma cu un an am inceput sa vb cu un baiat si vb in fiecare zi cu el indiferent de locatia unde ma aflam.Ne intelegeam ffff bine, ne spuneam si cele mai ascunse secrete.Dar odata am avut un conflict cu prietenii din cauza lui.De atunci am tendinta sa ii reprosez orice, sa caut orice motiv banal de cearta motiv pt care el se supara.Cum reusesc sa incerc sa nu ii mai vb urat si sa nu ii mai reprosez lucruri care nu el e vinovat pt ele? Help.Dau funda pt cel mai bun raspuns :***

Răspuns Câştigător
| Madalina92 a răspuns:

Simplu. Nu te mai certa cu el. Daca spui ca nu are nicio vina de ce continui sa-i reprosezi lucruri? Nu faci decat sa-l indepartezi. Incearca sa te calmezi si sa gandesti inainte sa te certi cu el. Bafta in continuare

3 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Daca tu esti o nesimtita si needucata, eu nu am ce-ti face. Mai 'naste-te o data', sau mergi la biserica si te lumineaza la minte si la sulfet.

| ThePuffy a răspuns:

Nu te mai certa cu el, gata straight face

| Akihito a răspuns:

Sa nu ii mai vorbesti urat tine de vointa ta. Incearca sa iti pui ordine in ganduri, daca zici ca te certi cu prietenii din cauza lui, gandeste-te a cui e vina si vezi cine iti e prieten.