| AlinaSwag a întrebat:

Nici nu stiu cum sa incep. Acum ceva timp m-am cunoscut cu un baiat, m-am indragostit nebuneste de el nu stiu ce e cu mine nu mi s-a mai intamplat asta niciodata. O buna prietena de-a mea i-a dat niste poze cu o alta prietena de-a mea, el s-a indragostit de prietena mea. Nu stiu ce sa fac m-am indragostit de el acum ei cred sa sunt impreuna, acum nu m-ai raspunde la mesaje, telefoane nu m-ai sunt aceea fata plina de viata, plang nu stiu ce sa fac. Imi da-ti va rog un sfat? Multumesc

12 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Lumea-i plina de baieti frumosi si mai inteligenti decat mototolul pe care il plangi.Ti s-a parut ca-l iubesti.Esti prea tanara ca sa distingi intre dragoste si pornirile de moment.Alege alta data cu mintea si cu inima.

| mgtow a răspuns:

Plangi pana inveti ca in viata nu vei avea parte de un om de treaba, o sa-ti faci de cap mai tarziu din cauza suferintei pana intalnesti un jerpelit care s-a culcat cu ce a prins asa cum tu vei da de alti indivizi si ramaneti impreuna, va certati va separati si viata continua

| anonimg a răspuns:

Eu nu as plange dupa un asemenea baiat. Multumeste-I lui Dumnezeu ca te-a scapat de el. Nimeni sa nu se uite dupa un baiat care umbla cu doua fete/fețe. (Valabil si pentru fetele care umbla cu doi baieti).
Daca el te inseala in perioada prieteniei, cu cat mai mult o va face si dupa aceea, si chiar la casatorie.

| danay72 a răspuns:

Inseamna ca meriti ceva mai bun. Pe situl jw.org sectiunea adolescenti, poti gasi unele articole utile.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut.

Aici poți citi unele idei care te pot ajuta in aceasta privința: http://wol.jw.org/ro/wol/d/r34/lp-m/1102011165

O zi buna!

| Legend123 a răspuns:

Off..stiu si eu exact cum e. si eu am discutat o perioada de timp cu o fata ( eu sunt baiat ) imi spunea ca ma place am fost o perioada de timp impreuna cu ea. dupa aceea un ''prieten'' de a-l meu. ca nu se mai poate numi prieten.i-a spus multe lucruri despre mine ca o fac in toate felurile pe afara ca imi bat joc de ea ca atunci cand sunt cu baietii rad de ea si toate prostiile astea..si s-a indragostit de el fiind mereu numai cu el. dupa o saptamana nu imi mai raspundea la mesaje telefoane nimic.sad dar..asta este am trecut peste..si tu trebuie sa faci la fel ..si eu ma indragostisem foarte tare de ea. primele 2 zile am plans dupa ea.(chiar daca sunt baiat nu ma injurati si baietii plang cateodata.) dar dupa 2 saptamani am uitat de ea mi-am dat seama ca plang pentru cine nu trebuie..BAFTA sad

| lovemeoana a răspuns:

Nu mai plange. o sa gasesti pe cineva mai bun decat el daca nu se "intoarce" la tine. :*

| AlinaSwag explică (pentru lovemeoana):

Da, dar parca pentru nimeni nu am m-ai simtit aceasta atractie

| lovemeoana a răspuns (pentru AlinaSwag):

Si eu am trecut prin asta...hai pe pv sa vorbim :*

| az123 a răspuns:

Majoritatea trec prin așa situații. Deseori se confunda o pasiune cu iubirea.
Este nevoie de timp pentru a uita, dar cred că cel mai bun lucru e să analizezi situația și să vezi ce poți învăța din asta. te îndemn să tragi atenția la cap 31. din aceasta sursă:
http://wol.jw.org/ro/wol/d/r34/lp-m/1102011184

| AlinaSwag explică:

Scuze pentru unele greseli gramaticale, dar in ce stare sunt nu m-ai sunt in stare nici sa ma ridic din pat

| Salageanu_Geck_1978 a răspuns:

Uital și îndrăgostește se mine fac im ciuda