| diamushroom12 a întrebat:

Hei TPU! Stiu ca am pus intrebarea asta si acum o saptamana dar lucrurile s-au inrautatit si nu stiu ce sa ma fac.
"Am o intamplare mai ciudata si as avea nevoie de ajutor cat mai repede. Deci am fost marti seara la o prietena si faza e ca noi doua suntem destul de apropiate, e cam singura mea prietena buna. Am vb tot felul de chestii si la un moment dat cand stateam pe canapea i-am luat un picior si l-am bagat in gura laughing)). A luat si ea un picior de-al meu si ne-am lins reciproc picioarele cateva minute (oricum eram amandoua desculte gen). Tin sa mentionez ca am mai facut asta de cateva ori, pentru ca ne simtim amandoua bine si nu mi se pare ceva prea nepotrivit sau sexual. In fine, m-am intors acasa pe la 10 seara, iar dimineata la cafea i-am povestit mamei mele cam ce am facut la prietena mea acasa si s-a suparat ft rau, m-a intrebat de ce am facut asa ceva, a zis ca am innebunit etc si m-a amenintat ca ma da afara din casa cand implinesc 18 ani (fac 18 in martie dar trec a 12-a deci anul viitor o sa am si bacul si ar fi naspa sa mai patesc si asa ceva laughing). Aveti vreo idee ce as putea sa fac ca sa nu mai fie atat de nervoasa? Am incercat sa discut cu ea, dar ma ignora de o zi intreaga. (Nu imi amintesc sa mai fi fost vreodata atat de suparata pe mine, iar de data asta nu prea consider ca are un motiv intemeiat ci doar exagereaza). Vreun sfat?"
Mama ma ignora deja de o saptamana si ne vedem doar atunci cand luam masa impreuna seara. (Ai mei sunt divortati gen iar tata e in Anglia si acum stau cu ea). Am incercat sa port o conversatie cu ea dar nu vrea si nu vrea. Parintii prietenei mele sunt mult mai intelegatori si au incercat si ei sa discute cu mama dar tot n-a iesit nimic. Puteti sa ma ajutati va rog? :/

3 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

E suparata si o sa-i treaca, nu o sa te dea afara din casa, deci stai linistita. Altadata nu-i mai spune orice nimic pe care il faci pentru ca nu ai nimic de castigat, doar dai informatii nefolositoare si te mai trezesti si certata. Chiar era necesar sa-i spui chestia asta? Daca si tu crezi ca nu pe viitor,, nu mai da tot din casa''.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Știu te tin minte și acum încă nu am înțeles de ce ai face așa ceva este scârbos rău

| Saiko10 a răspuns:

Mama ta este cam homofoba, daca tie iti plac fetele fiind fata nu este nici o problema, este ceva normal. nu tu ai gresit ci mama ta.