| Zuzulinaaa a întrebat:

Ştiu că sună penibil, dar am făcut o singură greşeală şi mi-am pierdut cea mai bună prietenă.E şi sub influenţa mai multor prietene..Nu ştiu ce să fac să mă ierte..Au trecut câteva luni deja. Ştiu că mă poate ierta.Dar ce să fac să fie totul ca înainte? Vă rog URGENT.crying

Răspuns Câştigător
| xNex a răspuns:

Buna :) Te-as sfatui sa ii vorbesti;) nu conteaza despre ce... conteaza sa ii fi alaturi chiar daca ea e posibil sa nu te accepte din cauza altor persoane;) Este mai usor sa pui "Imi pare rau!" dar s-ar putea ca mesajul sa nu fie acela atins de tine :o3 asa ca poti sa incepi prin a o ruga sa te ajute cu ceva sau chiar sa ii spui ca ai nevoie de o parere despre o rochie/pantofi/cercei... :D mult noroc :> https://www.youtube.com/channel/UCTwwN4vIje-7noE8PlBdExA

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Peste tot se poate trece, mai putin peste moarte si daca i-ai furat iubitul.
Stai de vorba cu ea, daca era prietena ta cea mai buna, va intelege ca iti pare rau si te va ierta.
Daca nu, inseamna ca ea, nu te-a considerat ca fiind cea mai buna prietena.
O seara bunahappy

| SkyPilot a răspuns:

Daca ai gresit, ti-ai cerut scuze si nu te-a iertat, prietena nu este chiar atat de prietena precum crezi, mai ales daca a tinut supararea asta pentru cateva luni. De obicei este imposibil sa faci sa fie la fel ca inainte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" Au trecut cateva luni ", atunci sa se duca naiba. E prietenie, daca vezi ca celalalt nu face un pas spre tine faci tu spre el deci eu zic sa o lasi asa cum a picat.

| Kenya a răspuns:

Of,of,tu crezi că ei îi pasă de tine? Dacă ai făcut o greșeală îți ceri scuze pur și simplu, dar nu dramatiza, te va lua peste picior, dacă îți era cu adevărat prietenă îi pasa de tine și te ierta. Acele persoane nu îți sunt prietene, găsește alte persoane cu care te înțelegi bine. Nu suferi pentru o oarecare.