| MiraZyauj a întrebat:

Heii..situatia mea este urmatoarea.
Eu am 13 ani, si sunt cu un baiat. Mai mare,etc. nu conteaza asta. big grin
Parintii mei ne-au aflat pana la urma,ne-am certat putin,dar au vazut ca nu voi renunta la el subt nici-o forma,si au acceptat.
El vine la mine cand vrea,fara nici-o problema.
Bineinteles,ca si parintii lui stiu de noi doi si sunt total de acord si ei.
Dar problema este urmatoarea:
Mama si tata vor sa ne ascundem de lume. Si inteleg asta,nu vor sa afle cadrele didactice de la scoala,prietenii lor si tot asa.
Si am inteles asta, si eu si Radu.
Radu, il cheama pe iubitul meu. Asa, nu conteaza asta.
Iar astazi am facut 2 luni,dar el nu ajunge acasa week-endul asta pentru ca merge la un majorat sambata seara si nu are rost sa vina duminica,si sa plece tot duminica. Nu isi are rostu.
Si ne-am propus sa merg eu la Targoviste(unde sta el + eu iarna). asa.
Doar ca, tata nu vrea. Nu stiu de ce. Acolo nu ne vad prietenii,diriginta,profesorii de la scoala,nu ne vede nimeni cunoscuti noua. Deci, nu vad care ar fi problema.
Iar pentru Radu, aceasta zi de maine este foarte importanta. Lafel si pentru mine. Facem 2 luni de cand suntem impreuna.
Si imi pare rau ca sunt asa copila de 13 ani si el mai mare,si nu ne putem vedea prin parcuri,sa mergem la pizza,sa ne plimbam liberi. si inteleg,majoritatea veti spune ca " daca te iubeste te accepta exact asa cum esti tu". si da,asa e. El a acceptat asta.
A acceptat faptul ca sunt cu scoala, ca sunt o copila, prostuta si plangacioasa. Chiar le-a acceptat. Au ras prietenii de el ca se vede cu una de a 7-a,dar a spus ca nu la deranjat deloc. Si chiar stiu toti prietenii lui. Si le vorbeste mereu de mine,lor. iar ei chiar au inteles ca ma iubeste.
Iar,eu?
Din cauza lui tata,nu ma pot vedea cu el.
Nu stiu ce sa mai fac.
Azi mi-a trimis un mesaj in care scria. " Dabia astept sa vorbim diseara, iar tu sa fi fericita si sa ma faci si pe mine,zicandu-mi ca vi la oras".
Isi doreste mai mult ca orice. Si eu la fel. Pentru ca ne iubim extrem de mult.
Dar tata nu realizeaza asta,cu toate ca este foarte de acord cu el si familia lui bineinteles.
Deci,va rog muult, ajutati-ma.
Cum as putea sa-l conving pe tata? Nu mai am timp sa iau note la scoala si etc, oricum stie ca am numai 9 si 10. Nu am timp sa fac chestii care sa-i dovedesc ca sunt cuminte si inteleapta.
Spuneti-mi ceva, care i-as putea zice, care l-al pune pe ganduri si s-ar mai gandii. inainte sa zica NU.

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Îl întrebi dacă ar fi el în locul tău ce ar face? Oricum ar trebui să știe faptul că cel mai mult contează ceea ce vrei tu și că iubirea este cel mai important lucru și ar trebui să fie nonconformist pentru fericirea ta.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dupa doar doua luni de relatie, nu accepti nici in ruptul capului sa te duci intr-un oras strain cu el. Din respect pentru tine. Nici el nu va indrazni sa-ti propuna, tot din respect.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Esti o copila naiva, iar tatal tau este un parinte semiresponsabil, ar fi responsabil daca s ar opune vehement prostiilor tale.

Tu vrei sa te duci intr o alta localitate, la cei 13 anisori ai tai, sa te vezi cu un barbat (ca probabil nu e un baietele de 16 ani, e un barbat) si te mai intrebi de ce nu te lasa?

Sa fiu in locul sau te as pedepsi cateva luni de zile si nu ai mai parasi casa fara sa fii insotita de un parinte + confiscat net si telefon

| Doub a răspuns:

"ca sunt o copila, prostuta"- Mare dreptate ai.

| OoBunnyoO a răspuns:

Tatal tau nu accepta in primul rand pentru ca nu este normal la 13 ani sa te duci singura intr-un alt oras pentru un baiat si sa stai cu el singura toata ziua.
Nu este normal lucrul asta. Doua luni de relatie este destul de putin, asta unu la mana. Doi la mana, nu are nicio legatura cu faptul ca tatal tau nu are incredere in tine, dar nu are incredere in el. Si pe buna dreptate. Cine stie ce ti-ar putea face sau cum te-ar putea prosti.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Tatal tau stie mai bine ce fac baietii mari cu fetele micute si naive atunci cand raman singurei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce prostie.
La 13 ani vrei sa mergi cu iubitul la el acasa.
Si el fiind mai mare, cu siguranta va dori doar sa jucati macao si sa spargeti seminte.
Si te mai si plangi " nu ma lasa tata ". Este normal sa nu te lase.
Daca erai a mea, praf te faceam.

| 1man1 a răspuns:

Ti-as da o batista sa-ti stergi mucii! La 13 ani relatie? Parintii de acord? Mamma mia!