| ticaela a întrebat:

Heiii, daca un baiat din scoala pe care il stiu doar din vedere imi da like la o poza pe facebook inseamna ca ma place? Ce parere aveti? :*
Fundaa :*

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De acord GrillLavHell.

| ElenaErika a răspuns:

Nu poti sa iti dai seama dintr'un like daca te place sau nu. Mai ales daca nu ati mai avut legatura pana acum. Dar nu este exclus nici sa te placa in secret. Investigheazalaughing! Sper sa gasesti un raspuns. Funda?batting eyelashes

| Piinkyy a răspuns:

Eu spun cam asa.i-a placut poza ta si a vrut sa iasa in evidenta:* ca sa ii dai si u un likelaughing:d

| Dariusuu a răspuns:

Daca ar fi asa, ar umbla cu tot facebook'ul. Ma rog, probabil ca i place poza ta, s-au felul cum areti

| Anonima264 a răspuns:

Nu cred!
Mai de graba ii placea cum arata-i in acea poza!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca e unul din cele mai stupide rationamente pe care le-am vazut pe TPU. Fii multumita ca nu e cel mai cel, ca altfel faceam urat.
Nu mai are voie omul sa dea un like, ca imediat te place? Baga la cap, ii place probabil cum arati, dar asta nu inseamna ca ii place persoana ta neaparat, poti arata bine si sa ai tarate in cap de exemplu. Stiu ca era o faza pe facebook de genul asta, cand o vad iti dau link (cu toate ca era pentru baieti, dar e valabil si pentru tine). Depinde insa ce ai vorbit cu el si ce sentimente stii ca are pentru tine ca sa analizezi gestul lui! Dar cum nu ai de unde sa stii adevarul absolut, ca doar el stie ce e in capul lui...

| MalleusMaleficarum a răspuns:

...Tu, vorbeşti serios?
Cum căcat ai ajuns tu la concluzia asta? Poza era cu tine măcar?
Dacă nu, atunci chiar eşti 100% absurdă.
Dintr-un simplu like să crezi că cineva te place, epic... într-un sens negativ, desigur.

| LIN2010 a răspuns:

Nu neaparat, poate vrea doar sa fie politicos cu tine, sau poate vrea sa socializeze cu tine. Incepa scoala si ai astfel posibiltatea sa vorbesti direct cu el (asa ca din intamplare si pote te lamuresti)Succes

| ShadowGhost a răspuns:

Poate ca da, poate ca nu.Nu inseamna neaparat daca un baiat te-a dat like la o poza ca te si place. Poate doar ii placea cum ai iesit in poza. Poate te placea, poate doar apreciaza poza, poate e obisnuit sa dea like. Poate au dat like si alti prieteni de ai lui si a dat si el.Nu stiu ce sa iti spun.Ar trebui sa il intrebi pe el daca te place.Un like nu inseamna neaparat ca te poate place cineva.

| GirlLăvHell a răspuns:

Nu neaparat. Poate doar i-a placut cum arata-i in pozahappy

| negat1ve a răspuns:

Poate sa ii placa doar poza, felul cum ai iesit in eawinking Nu trebuie sa ti se urce lucrul asta la cap! Nu vreau sa fiu rautacios dar nu mai are voie lumea sa dea un like ca neaparat te place?! Adica daca ai primit mai multe like-uri + comentarii + bagari in seama si cand te mai vezi si cu el iti zambeste si alte din astea, da poate atunci ai dubii ca te-ar placea! Dar de la un simplu "like" sa tragi concluzia asta, e total gresit! Just my opinionwinking

| Madut a răspuns:

Mmm..cam toate raspunsuriile celorlalti au dreptate. motivele sunt multe.
Poate doar i-a placut poza.
Poate incearca sa iti atraga atentia sa "se bage" cu tine in vorba.

| Hukez a răspuns:

Sunt mai multe motive :
1. poate doreste sa primeasca like de la tine
2. poate te-a observat si incearca sa iti atraga astfel atentia
3. poate e interesat de o relatie big grin
Nu ai de unde sa stii ce doreste pana nu vorbesti cu el laughing