| Paulvasile10 a întrebat:

Hey....am o mica mare intrebare, imi place extrem de mult de o fata si mi-a dat ceva dovezi ca si ea m-ar placea pe mine(am fost la munte-cu ea-si la intoarcere i-am zis ca imi e dor de ea si ea mi-a raspuns ca si ei ii e putin dor de mine-trecusera doar 5 ore sau ceva de genul de cand nu ne mai vazuseram,anul asta la mare a fost mult mai apropiata de mine),dar cu toate astea ea zice ca nu ma place, ca ma place doar ca prieten :/ Intrebarea mea este oare ea minte sau spune adevarul?

5 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Iti spune adevarul. Ai intrat in friend zone, este aproape imposibil sa iesi de acolo. Mai bine te reorientezi catre alta fata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara suparare dar nu te place..Si daca te place te place ca prieten nu ca iubit :/

| frostxtq a răspuns:

Daca asa a spus, asa e, te asigur. Daca te-ar fi placut (mai ales ca a vazut semne ca tu o placi), nu ar fi ratat sansa de a fi cu tine si ti-ar fi spus si ea.

| Dracoola a răspuns:

pentru mine nu exista friendzone, nu cred in asa ceva. Fata este interesata de tine dar nu la fel de mult pe cat esti tu, distanteaza-te de ea, evit-o ceva timp, nu mai sta tot timpul prin preasma ei. Daca asa zice ea atunci trebuie macar sa te prefaci ca o crezi. Un pic de demnitate nu ti-ar strica, n-o urma ca un catelus nu de alta dar in mod clar nu te place pe cat o placi tu. Nu merge cu ea la cumparaturi, nu te umili in halul asta. Nu-i spune ca o iubesti nu de alta, ea te place dar nu la fel de mult cum o placi tu, cel putin deocamdata. Totusi nu te axa pe ea. Vezi ce se intampla si gaseste-ti si alte preocupari decat ea, cu vremea nu se stie niciodata ce va fi.

| Dracoola a răspuns:

Iti mai zic atat : te place sigur dar nu la fel de mult pe cat o placi tu, daca te vrea pe langa ea inseamna ca te place. Multe femei sunt nesigure pe ce simt, ca sa nu mai zic de cate ori se razgandesc. Solutia ar fi s-o ignori ceva timp. Nu sunt de acord cu cei care zic ca nu te place, viata este un pic mai complicata decat pare la prima vedere. Fii demn si nu te ploconi in fata ei.