| Aby_Faby_1994 a întrebat:

Hey ...am o mica problema.mi-am pierdut telefonul si nu stiu cum sa ii zic mamei? ce sa fac? Ce sa ii zic? ajutor! multumesc anticipat *plang*

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde si cum l-ai pierdut. Spune-i pur si simplu cum s-a intamplat si nu te sfii sa-ti arati dezamagirea ca altfel o sa creada ca nu apreciezi ca ti l-a cumparat. Si nu vorbi de unul nou decat eventual peste cateva zile, stiu ca ti-e greu sa stai fara dar mai rau o s-o enervezi. De asemenea promite-i ca o sa fii mai atent data viitoare, si chiar iti recomand sa fii. happy

| Doub a răspuns:

Te duci mâine şi îl cauţi. Faptul că plângi nu o să-l facă să apară ca prin minune, deci calmează-te.

| Idkidk a răspuns:

Salut,

Îi spui pur şi simplu, că minciuna are picioare scurte îi zici aşa :
Mamă vreau să vorbim, eu mi-am pierdut telefonul, şi îmi pare foarte rău.

Succes!

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai ar putea fi inca acolo mai bine cauta-l si daca nu-l gasesti poti sa spui adevarul mamei si nu vei patii nimic chiar daca se va supara putin.

| slayer678 a răspuns:

Incearca sa-l mai cauti. Dar, daca nu merge spune-i mamei tale:''Mama, telefonul s-a saturat de mine si a fugit'' (cand ii spui incearca sa iti arati dezamagirea si regretul)

| Lem0neL a răspuns:

Pai, ai faci un cadou si ai spui 'mama eram la ora de sport si mi-am pierdut telefonul' Eu asa am facut la mine a mers.
Succes!

| Aby_Faby_1994 explică (pentru Lem0neL):

L-am pierdut azi ...si eram intr-o padure din oras sad