| FloriGn2 a întrebat:

Hey,ciclul meu trebuia sa vina pe 17, insa a venit astazi, tin sa precizez ca mi-a curs foarte putin pe absorbant si putin pe chiloti..insa imi mai curge cand ma sterg sau cand urinez cheaguri, iar culoarea este de un roz spre rosu deschis…ma intreb oare daca este menstruatia sau este altceva AJUTOR!

15 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Altceva ce ar putea fi? Vin roze?

| FloriGn2 explică (pentru CristiDinBucuresti):

In mod normal imi curgea mult sange la menstruatie, ma gandeam sa nu fie sangerari de implantare, in cazul in care ar fi vorba de o sarcina, insa partenerul meu sustine ca nu si ar fi dat drumu

| Fatamuntilor a răspuns (pentru FloriGn2):

CristidinBucuresti se baga ca musca in la lapte ca de obicei.Habar nu are ce spune.
In primul rand plus sau minus trei zile la ciclu sunt ok pentru orice femeie. Apoi de-a lungul vieti apa modificari in consistenta, cantitate, culoare.
Dar daca ai viata sexuala e bine totusi sa mergi la ginecolog

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi si intreaba-l pe doctor, ca noi nu avem de unde sa stim, ce probleme de sanatate ai tu.

| AliGab a răspuns:

Daca esti asa stresata, du-te cu 20 de lei la cea mai apropiata farmacie si ia-ti un test de sarcina. Noi de unde putem sti ce probleme ai tu?

| ioana748 a răspuns:

Menstruația nu este identică de la ciclu la ciclu.
Vor exista nenumarate modificări pe parcursul timpului.
Nu cred ca esti insarcinata, dar mai poti repeta testul o data.

| Madaxo97 a răspuns:

Este menstruatia, nu are ce altceva sa fie, se întâmplă sa mai fie si cu mici cheaguri de sânge, sau ceva ca mucusul amestecat cu sânge, multe femei pățesc. In următoarele 2 zile ar trebui sa curgă normal, nu te speria

| vatadezahar24 a răspuns:

Nu trebuie să îți faci griji de o sarcină, este normal mai ales ca astăzi este prima zi. nu ezita sa consulți un ginecolog.

| Garni28 a răspuns:

Ti-a intarziat doua zile, nu e nicio problema. Ce altceva crezi ca ar putea sa fie? Vorbeste si tu cu un adult daca nu stii la ce sa te astepti.

| Aurelian321 a răspuns:

Este ceva normal deoarece ți a întârziat menstruația. Nu este nimic de speriat atâta timp cât dimensiunea cheagurilor nu este foarte mare, și nu țin mai mult de 5-7 zile. Daca nu dispar îți recomand să te duci la un doctor. ( mai ales dacă ai dureri puternice abdominale)

| FloriGn2 explică (pentru Aurelian321):

Tin sa menționez ca in urma cu 13 zile am avut o "frecare" cu partenerul in zona intima,mai exact in zona clitorisului,el sustine ca nu si a dat drumu, insa sunt putin stresata, daca este vorba de vreo sarcina…de obicei menstruatia imi curgea in cantitati mai mari, iar acum nu prea este la fel, oare este vorba de scurgeri de implantare

| Aurelian321 a răspuns (pentru FloriGn2):

Da și nu voi stiti ce a-ți facut mai exact, dacă frecarea s-a produs cu pensiului exista probabilitatea, sa poți ramai însărcinată (șanse mici ). Si in același sa îți vina menstruația sub o forma mai "ușoară. Te poți duce la orice farmacie iei un test de sarcină dureaza cateva minute, îl poți repeta după încă 5 zile zic eu, pentru liniștea ta.

| FloriGn2 explică (pentru Aurelian321):

Da,am mai facut un test timpuriu care se face cu 6 zile inainte de venirea menstruatiei si a iesit negativ, acum nu stiu care ar fi sansele, insa voi face inca un test