| Lorennn a întrebat:

Hey,
M-am intalnit cu un tip de doua ori pana acum si inca nu stiu el ce vrea de la mine. Cand am intrebat mi-a spus ca "sa vedem cum decurg lucrurile intre noi" insa tipul nu prea comunica despre "noi" cand ne intalnim, iar eu numai sa continui asa sa iesim, nu mi se pare ok deoarece, el nu stie ce vrea de la mine iar eu nu as vrea sa petrec timpul aiurea, el nevrand nimic. Ce as putea face pentru a nu fi chiar asa persistena?

Răspuns Câştigător
| Ralena a răspuns:

Salut. Nu este normal ca de la a doua intalnire sa pui aceasta presiune. Intrebare insasi, ce vrei de la mine, de la noi, este una sufocanta. Cel mai probabil nici tu nu stii ce vrei de la el, deoarece inca nu il cunosti, si probabil la tine e mai puternica dorinta unei "relatii", decat a unei relatii cu el. Ai rabdare, o relatie solida se construieste pas cu pas, pe o fundatie de reciprocitate. IN cazul in care te arunci cu capul inainte, posibil sa te lovesti destul de repede de primul zid. Mancati o paine impreuna, cum zice proverbul, treceti prin foc si para, si apoi decideti happy. Bafta!

3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Cum vrei sa cunosti un om si sa ai o relație cu el daca nu il asculti si nu petreci timp cu el?
Va-ti intalnit de doua ori, ce ai vrea sa te ia de nevastă? Vezi ca si el trebuie sa te cunoasca ca sa fie sigur daca vrea o relație cu tine, nu doar tu ai dreptul sa decizi pe cine iei, cat sa stea cu tine si cand sa faceti o relație.Nu mai presa omul si fi asa disperată ca o sa fuga toti de tine, invata ca pentru a-ti face o relație trebuie sa ai răbdare nu sa te grăbești ca fata mare la măritat, numa daca nu ai probleme hormonale si...mai bine ia-ti o aventură de o noapte.

| Uvox a răspuns:

Tu ce-ți dorești? De ce iesi cu el dacă nu ai idee ce vrei?
Cat de bine va cunoașteți?
Cred ca este firesc comportamentul lui.
Stie ce vrea chiar dacă nu ti-a spus până acum.
Insistenta ai vrut sa spui, nu persistenta.
Unele lucruri au nevoie de timp.
Fără supărare, cred ca el pierde timpul nu tu. Probabil ca a mai patit-o și presupun ca de aici reticența lui în a-ti spune ceea ce nimeni nu știe cum va evolua?

| Diagn a răspuns:

Cel mai probabil tipului ii este frica de angajamente, de ideea de a avea o relație. Ai putea sa ii arăți că nu ar fi chiar așa rău, nu știu, sa faceți diferite activități împreună, etc. El cel mai probabil se teme sa fie într-o relație iar tu trebuie sa ii arăți că nu e chiar așa nasol cum crede