| Lorena0189 a întrebat:

Hey puppy dog eyes... Vreau sa imi schimb comportamentul si gandirea. Am cunoscut recent un baiat si a inceput sa imi placa de el. Azi am rugat-o pe sora mea sa ii spuna ca a observat ca imi place de el si ea cand i'a spus el nu a spus absolut nimic si dupa a inceput sa se comporte diferit sad. Si mai spre seara eu am plecat 10 minute sa vorbesc cu o prietena si inainte sa plec acasa amica surorii mele mi' a spus ca el nici nu ar vrea sa se combine cu mine, pentru ca sunt cu capul in nori, ca doar sanii sunt de mine crying si nu mai stiu eu ce :'( puppy dog eyes... Dau funda celui mai bun sfat si care ma ajuta cel mai mult :*

Răspuns Câştigător
| vocea a răspuns:

Este simplu, tot ce trebuie sa faci este sa vorbesti cu el personal atuci iti vei da seama daca te place, nu te lua dupa gura altora, mult succes

1 răspuns:
| Herculescu_Mihail_1971 a răspuns:

Ei bine,relatiile nu se leaga asa,prin intermediari,prietene,... Incercati va rog un tet-a-tet data viitoare,bineanteles,cu un alt baiat,cand va fi iminent sentimentul indragostirii. Cat despre faptul de a va schima comportamentul si gandirea,acest lucru este posibil. Incercati va rog să discutaţi cu Martorii lui Iehova despre acest subiect,sunt absolut sigur ca o sa ma ajute. Si pe mine m-au ajutat in situatii grele,si au ramas ei cu religia lor,eu cu ale mele,si ma descurc chiar bine aplicand sfaturile primite de la ei cu privire la problema mea. Am o mama care nu ma intelege,si care a incercat sa distruga in viata mea tot:cariera,casatorie, prietenii, relatii, etc. Datorita sfaturilor primite de la Martori am reusit s-o las pe mama in pace, si sa-mi vad de viata mea.