| Shriti a întrebat:

am asa o intrebare mai delicata dar nu știu, chiar nu stiu cum sa procedez.
Mama si tata au divorțat in urma cu 11 ani (am 14 acum ) Tata lucreaza in Italia, vine ff rar pe la noi dar vine. Ei inca sunt certati de atunci, dar in tot acest timp niciunul dintre ei nu si-a gasit un alt partener. Insa cu vreo 6, 7 luni in urma mama a cunoscut un barbat ( din Olanda). Ei au devenit prieteni ff buni, vb mereu prin wattsapp, zilnic. Eu nu m-as fi mirat sa fie o relatie intre ei, m-am asteptst la asa ceva si temerile mele s-au adeverit. Mama ii scrie diferite mesaje romantice, ba chiar pozeaza dezbracata (ma iertati de exprimare ) desi mama nu e o curva ca sa zic asa adica m-a dezamagit chestia cu pozele.
Intrebarea mea este : ce fac eu? Nu sunt deloc de acord cu aceasta relatie am motivele mele dar voi cum ma sfatuiti? FUNDA

Răspuns Câştigător
| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Draga mea, in toata faza asta tu sufeti..adica copiii sufere mai mult.Nu parintiii! Dar ei au decis asta pentru ca nu se mai intelegeau.A trecut atata timp..si nu conteaza. vrei sa o vezi fericita? Are nevoie! Merita! Trebuie! Stiu ca suferi si vei suferi dar vei intelege pentru ca acum esti micuta..merita! Sper sa aiba o relatie perfecta cu barbatul aceala... spune i ca vrei sa il cunosti!

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

De cind trebuie' sa fie de acord copiii cu relatiile parintilor?

| SkyPilot a răspuns:

Nu ai ce sa faci. Este dreptul mamei tale sa isi traiasca viata asa cum crede de cuviinta. Incearca sa accepti realitatea si fii discreta. Chiar daca din intamplare ai aflat niste lucruri, nu discuti cu nimeni din familia ta despre ele.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Daca intr-o buna zi mama ta nu va fi de acord cu relatia ce o vei avea cu cineva la care tii ce ai spune? Cum ai dori sa se poarte ea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ar trebui sa iti vezi de viata ta. viata personala a mamei tale nu te doare.

| BogdanDediu a răspuns:

Eu zic sa nu intervii asa ar fi mai bine