| Paula_Mădălina_1989 a întrebat:

Am o problema cam URGENTA! Mâine trebuie sa merg la o mătușa în Arad (Eu stau într-un sat din Brașov ) și simt de acum ca îi voi simți lipsa mamei deși peste 5 zile mă întorc acasă. Asta ar fi prima excursie fără ea.Si ce e cel mai rău e ca voi veni singura pe un autocar doar cu străini. Când merg la Arad voi merge cu mătușa dar eu am niște probleme cu străinii

8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pote ca varsta ar fi o problema pentru tine...
Mama nu te poate insoti? daca esti prea micuta, nu ar fi indicat sa calatoresti singurica, mai ales pe distanta mare.
Vorbeste cu mami tau si poate te insoteste si ea.
O zi buna happy

| RAY a răspuns:

Daca ai merge 2000 de km cum ar fi? e bine ca mergi cu mai multi plus ca nu ai ce pati nu e ca in tren

| Fatamuntilor a răspuns:

Poti sa iei ca pe o tabara.
Mama ta te pune la autocar, matusa ta te asteapta la destinatie.
Iti iei ceva de citit, jocuri pe telefon, timpul trecere repede.In acest timp poti comunica cu mama ta la felefon pana ajungi la destinatie.

| vocea a răspuns:

Pai trebuie sa inveti sa te descurci si fara mama, pentru a te maturiza, viata printre straini e dura

| Lawliet14 a răspuns:

Esti inca un copil. N-ar trebui sa mergi daca nu esti convinsa. Dar esti destul de mare si te-ai putea maturiza putin si tu. O sa vezi ca nu-i asa de rau...

| OMFGConrad a răspuns:

Dacă nu te simţi comfortabil, nu te duce!

| MrLucas a răspuns:

Oho,la 15 ani stateam deja singur si imi faceam si de mancare laughing).E doar un drum cu autocarul, nu o excursie cu pedofili, calm down.

| Paula_Mădălina_1989 explică:

+caramels Am 15 ani