| GabrielTiberiu1998 a întrebat:

am vorbit cu o fata mult timp, si la un moment dat am intrebat o daca ar vrea sa fie ceva intre noi, ea a raspuns cu da. Nu pot sa ii spun ca o iubesc deja, e prea devreme. cum sa ma comport cu ea, cum sa vorbes cu ea?

2 răspunsuri:
| kandaraki a răspuns:

Te comporti ca un gentleman, nu te bagi in sufletul ei, lasa-i spatiu, sa rasufle fata, nu te astepta ca iti va zice deodata ca te iubeste si nu mai poate fara tine, nici tu nu o face. O sa ii zici ca o iubesti la momentul potrivit, cand veti simti asta, nu dupa cateva zile!

| 3amthinking a răspuns:

Pai e logic ca trebuie sa te comporti frumos cu ea, dar nu exagera. Cred ca ar trebui sa vorbesti cu ea exact cum ai vorbit si pana acum, sa faci glume, etc. Nu exagera niciodata cu complimentele si cu mesajele. Lasa-i mereu putin spatiu sa nu se simta fata sufocata.
Si nu-i frange inima.