| ZaKid a întrebat:

Nu de mult timp m-am certat cu prietena mea, deoarece gasise pe altcineva. Vorbeam in continuare cu ea dar ca prieteni.
Si ce credeti? Astazi imi trimite un biletel in ora, in care spunea ca s-a certat cu prietenul ei, si ma intreaba daca mai vreau sa fiu cu ea.
I-am spus ca o sa ii dau raspunsul maine la ore.
Aici am nevoie de prietenii mei de pe TPU sa ma ajute!
Dau fundita!
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Georgiana05 a răspuns:

Clar, nu.Asta e parerea mea.Adica,odata ce te-a lasat pentru altul, nu cred ca mai are vreun rost sa mai incerci ceva cu ea.Cine se crede?!
Nu fii slabut, du-te la ea si spune-i direct ca nu mai vrei, ca deja ti s-a scarbit de caracterul ei.Si apoi pleaca. O sa fiarba de nervi.Si o si merita.
Sa stii si tu ca oricat de urat, prost si etc ar fi un baiat [ dau doar un exemplu ], tot timpul va fi cineva acolo pentru el, asteptandu-l. Si invers. Sau combinate laughing. Intelegi tu ideea.
Oricum, ai mare grija cu fetele din ziua de azi, vor numai bani, si baieti smecherasi oh go on. NICIODATA sa nu ai incredere in astfel de fete.
Ah, si ca sfat pentru viitor, mai intai invata sa cunosti persoana cu care ai vrea sa ai ceva, pentru ca sunt mii de profitoare pe lumea asta.

8 răspunsuri:
| ELLSSA a răspuns:

Cumva nu ii place singuratatea?
Sa caute in alta parte, de ce tocmai la tine?
Fii barbat, nu jucaria nimanui.

| mdany a răspuns:

Buna.Pai din moment ce te-a lasat pentru altu acum mi se pare ca se joaca cu mintea ta.Cu tine nu a vrut sa mai stea pentru ca a gasit la altu ce nu a gasit la tine.Deci in principiu crede ca se poate juca cu sufletele oamenilor.Acuma e disperata ca nu are alt prieten si mai are poate sansa sa se intoarca la tine.Bine acum faci cum vrei, poti sa-i zici DA sau NU.Alegerea ta.Eu personal as zice NU.Bine acum prieteni mai puteti ramane.
O zi buna.

| lillylovepuffy a răspuns:

Buna.
Dupa parerea mea ea nu te merita, ce avea baiatul pentru care te-a parasit si nu ai tu? Ea a gasit in acel baiat ce nu a gasit la tine, daca acum te vei impaca cu ea este posibil ca peste ceva timp sa isi gaseasca din nou pe altcineva si sa te paraseasca. Cel mai bine ar fi sa ramaneti prieteni sau simpli colegi, ca din cate am inteles invatati in aceeasi clasa. Mai sunt fete, iti poti gasi o fata care sa fie doar pentru tine, nu azi cu tine si maine cu altul. Tu esti singurul care poate lua o decizie, dar sfatul meu ar fi sa nu te impaci cu ea, acum tu faci ce este mai bine pentru tine. Succes!

| newperson4him a răspuns:

Chiar nu ai niciun pic de caracter? thinking Deci daca te lasa una pentru altul, dupa ce se desparte de respectivul ai mai accepta sa fii cu ea? Mi se pare prea superficiala si imatura fata, si nu te lasa si tu ca un servetel pe care`l imprumuta cand are chef. Ah, si ideea sa-i zici adio printr`un biletel pare cam stupida.si vei da dovada doar ca esti putin cam bleg, zi`i in fata. Bafta, si nu te lasa folosit. big hug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De acord NUU! Vrea sa isi faca gelos fostul prieten fetele astea sunt niste fraiere care nu stiu sa aprecieza cu adevarat baieti

| Andrushk_4587 a răspuns:

Nu stiu. daca ti la ea fii daca nu mai simti inca ceva pentru ea zi ca nu vrei.

| Businessman a răspuns:

Nu, nu are rost sa mai fi cu ea, nu esti carpa nimanui, te lasa cand vrea, te ia cand vrea, nu te merita!
Trimite-i un biletel si zi adio pentru totdeauna!

| SILVIUTZA_7132 a răspuns:

Un lucru care nu a mers de la inceput nu va merge nuciodata; parerea mea.