| anonim_4396 a întrebat:

Hey tuturor.Acum 4 ani de zile m-am combinat cu un barbat insurat si cu copii,la inceput eram indragistiti nebuneste unul de altul dar cu timpul el sa mai racit si eu m-am suparat,am fost plecati departe unul de altul dar intotdeauna dupa fiecare cearta tot ne-am impacat,am incercat sa ne uitam dar nu am reusit,el imi spune ca ma iubeste foarte mult si nu ma poate uita la fel simt si eu,noi tinem legatura si ne vedem numai pe ascuns bineinteles,ca sa fim impreuna trebuie sa fugim in lumea mare deoarece toti sunt impotriva relatiei noastre,pe de o parte il inteleg ca ii este greu din cauza copiilor dar ma gandesc ca o iubeste si pe sotia lui,atunci de ce mai vrea sa fie si cu mine? sunt in depresie nu imi place nimic,nu am chef de viata,nu stiu ce sa mai cred si ce sa mai fac,il iubesc enorm,e fericirea mea,cum pot face sa il uit? imi este foarte greu sad astept sfaturile si parerile voastre sincere. jignirile nu isi au rostul, fiecare om greseste dar avem nevoie de intelegere.happyva pup si numai bine va doresc...

9 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna Clauhappy nu te judec si nici nu te condamn, dar cred ca ar trebui sa te uiti in oglinda si sa te analizezi..ai defecte din nastere de te multumesti cu firimituri? si cel cu handicap, tot are mandria si demnitatea lui, dar tu? fata tanara nu ai aspiratii mai mari? nu vrei ceva ce poate fi numai al tau? ce nu gaseste acasa, gaseste la tine, obigat ca e "dator" sa iti zica vorbe dulci, dar tu trebuie sa te gandesti ca e vorba de copilasi care ei platesc pentru nelegiuirile parintilor. daca demnitatea e alaturi de tine, renunta si cladeste-ti fericirea doar pe spatele tau, si esti sigura ca nu sufera nimeni cand faci dragoste cu persoana iubita, oare nu te intrebi cand faci dragoste cu tatal copiilor, oare unde se gandeste el?
O zi frumoasa sa ai si tarie de caracter!

| mgtow a răspuns:

Lasa omul sa-si creasca mostenitorii nu te mai baga peste el si nevastasa aia poate e femeie buna iar tu ai stricat ce nu trebuia.

| pisoias a răspuns:

Vezi-ti de viata ta fara el.Niciodata nu-si va parasi nevasta.Cauta doar putina distractie.Nu te jignim noi ci tu singura o faci.Cred ca meriti ceva mai bun.

| 93Anna93 a răspuns:

Nu vreau sa fiu rea, dar probabil ca pe tine te vrea pentru sex. In general, barbatii nu prea isi lasa nevasta si copiii pentru amanta, desi nu se stie niciodata. Cred ca tipul e un magar pentru ca isi bate joc si de tine si de sotia lui. Incearca sa te distantezi treptat de el si priveste in jur... trebuie sa existe acolo in jourul tau un barbat care sa merite efortul. Nu te mai gandi la tipul insurat. Nu te merita!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca stii si tu ca ai gresit. imi pare rau sa-ti spun ca nu ai viitor cu barbatul asta si doar tu vei fi cea care va suferi pentru ca si tu trebuie sa-ti faci o familie la randul tau si cu cat intarzii asta mai mult, cu atat vei avea de suferit mai mult. trebuie sa iti impui sa vezi realitatea asa cum este ea fara a mai fi bruiata de minciuni si declaratii pe care ti le face omul asta. vei descoperi ca atunci cand te desparti de el, daca nu vei fi tu la cheremul lui isi va gasi pe alta. ocupa-te cu lucruri care iti placeau pe vremuri si uita de el, iti va fi greu la inceput, dar am convingerea ca vei reusi sa treci peste asta. Multa bafta!
P.S. incearca sa nu mai traiesti cu senzatia ca doar tu esti cea care a gresit, ai fost prostuta si i-ai cazut in plasa. El este cel care nu ar fi trebuit sa-si insele familia. nu te lasa dusa de vorbe, vezi faptele mai bine.

| Dianaㄨ a răspuns:

Se numeste criza varstei a doua. Isi satisface nevoia de a se simti atras si de a atrage o alta femeie. Atat timp cat nu a luat nicio decizie pentru tine si chiar se raceste, isi satisface nevoile sexuale si golurile relatiei pe care o are acasa. Nu te gandi la un viitor cu el, desi suferi. E mai bine sa suferi acum si sa te desparti de el sau sa o iei ca pe o aventura cum a luat-o si el.
Mult succes, vei putea uita prin activitati sociale dese, putin timp petrecut singura si multa putere!

| denymar a răspuns:

Poi daca e casatorit nu prea cred ca ar merge o relatie cu el doar dupa ce esti sigur ca va divorta de sotia lui, Daca nu, nu cred ca va merge daca aceasta relatie e si pe ascuns...

| Andradutsa a răspuns:

Eu nu inteleg, si scuze ca zic, de ce accepti sa fii a 5-a roata de la caruta, cum poti acceepta ca dupa ce se culca cu ea, vine la tine? chiar nu inteleg persoanele astea, si nici pe ei, barbatii in cauza.
daca tie iti place sa fii privita gen aia care a stricat casa cuiva, nu este de facut nimic. sa aleaga intre tine si nevasta daca intr-adevar te iubeste.
iar daca tu ca femeie te respecti, nu mai accepta situatia asta. numai bine.

| peticel20 a răspuns:

Imi pare rau, dar sunt sigura ca si ceilalti ar fi de acord cu mine. de ce te-ai bagat sa strici o casa? pentru o p.a? da-o naibii ca mai sunt si altele pe lume. ti-ar conveni sa te mariti, sa faci vreo 2 copii si sa afli ca-ti face barbatu' ce faci tu cu barbatu' alteia? ti-ar conveni sa faca una ce faci tu acum? sa se bage in relatia ta de, nu stiu, 5-10 ani, doar pentru o p.a si sa dea eventual ala divort si sa te lase cu 2 copii ca sa plece cu pustoaica? baga-ti mintile in cap, ce tie nu-ti place, altuia nu-i face ca nu stii cum ti se intoarce roata si o sa regreti cu varf si indesat.lasa-l si gaseste-ti unul liber...si roaga-te sa nu ti se intample la fel ca ai merita-o!