| anonim_4396 a întrebat:

I need help! Fostul prieten al iubitei mele mi-a spus ca ea i-a dat lui o poza in care era o promisiune facuta de el, ea (prietena mea) nu vroia sa aflu eu, dar pana la urma am aflat. Am intrebat-o dc i-a dat poza si a spus ca vrea sa ii arate cat de mincinos e, iar apoi am intrebat-o daca simte ceva pentru el si a spus ca mai este o atractie, pentru nu il poate uita chiar asa de usor. Asta e fost ieri. De o saptamana ea nu prea mai vorbeste cu mine si ma tem ca se gandeste-te sa se impace cu el. Asta dupa ce ea in trecut nu stia cu cine sa stea, cu mine sau cu el, statea 2 zile cu mine apoi se ducea la el. acum sutnem de 2 saptamani si 2 zile impreuna. eu chiar daca sunt cu ea ma simt singur de parca am fii despartiti straight face ati mai trecut prin asta? ce sfaturi imi dati?

4 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Hm, cam greu asta! Dar aici e vina ei pentru ca este nehotarata si sau fara stiinta sau cu buna stiinta te face sa suferi si nu e corect! Eu stiu ca atunci cand incepi o noua relatie sau uiti trecutul sau nu mai incepi o alta relatie nu? Eu cred ca trebuie sa ai o discutie serioasa si sa-i zici sau tu sau tipul! Nu tu sa fii a doaua roata la caruta ca nu meriti asta! Multa bafta!

| doc69 a răspuns:

Nu trebuie sa ai sentiment de teama.in cel mai rau caz daca se intampla atunci nu e femeia pe care o doreai daca ramane relatia capata valente noi si ar trebui sa va imbunatatiti comunicarea.las-o libera si nu o bate la cap.stai langa un om atat cat simti.e confuza asta e realitatea...ii sporesti confuzia si o bagi in aparare daca o presezi cu intrebari si raspunsuri ultimative

| an0nymus a răspuns:

Cel mai bine e sa o lasi, pentru ca o fata serioasa nu ar face asa.se gandeste numai la propria persoana nu la sentimentele tale sau ale lui.ai zis ca nu prea vb cu tine, esti 100% sigur ca in timp ce nu vb cu tine nu vb cu el? pari un baiat destept, nu lasa o fata de genu asta sa te creada prost. daca stia ca nu la uitat pe el trebuia sa nu se combine cu tine nu? nu poate sa il uite pe ala dar in schimb vb in continuare cu el pun pariu pe ce vrei tu.genu asta de femei la un moment dat ii pierde pe ambi barbati! asta dupa ce ambi sufera.Repet pari un baiat destept meriti mult mai mult decat atat, daca ea nu vede cat valorezi cauta-ti o fata care sa vada si care sa te puna mereu pe primul lor si sa te vada cel mai cel

| DanielDaniel13 a răspuns:

Las-o sa se ducaaaa